استاندار آذربایجان‌شرقی بر آمادگی مسوولان استان برای سفر رئیس جمهور تاکید کرد

به گزارش آدینه پرس، عابدین خرم با حضور در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان پس از بررسی گزارش های بودجه‌ای و پروژه‌های عمرانی و زیربنایی استان تاکید کرد: اولویت‌های اصلی استان و پروژه ‎های نیمه تمام که در بخش های کشاورزی، آب، برق و صنایع نیاز به تسهیلات دارند هر چه سریع تر باید مشخص شوند تا مطالبات اصلی خود را از رئیس جمهور و هیات دولت به شکل روشن و عملیاتی مطرح کنیم.

وی اظهار کرد: توجه به خطوط کلی و راهنمای الزامات نهادی، اجرایی و سیاسی استان در جهت تحقق رشد اقتصادی مورد نظر استان لازم است.

 

وی با اشاره به وجود تنش آبی در حدود ۳۰۰ روستای استان متذکر شد: برخی از پروژه‎ های آب و فاضلاب استان مثل تصفیه خانه آذرشهر و آب سهند با صرف منابع اندک در حد ۱۰۰ میلیارد تومان قابل رفع است که باید با پیگیری‎های مجدانه در سال ۱۴۰۱ تعیین تکلیف شوند که در غیر این صورت ممکن است با مسائل اجتماعی جدی روبرو شویم.

 

وی اظهار کرد: همه دستگاه‌های استان باید با تکالیف خود در این ارتباط آشنایی کامل داشته باشند، به عنوان مثال لازم است شرکت‌های آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب و سازمان جهاد کشاورزی استان توافقات بینابینی در ارتباط با طرح‌های موثر در رشد اقتصادی هشت درصدی بخش کشاورزی برقرار کنند.

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: به نظر می‌رسد نظام انگیزشی در استان ما به شدت آسیب دیده و عدم پیگیری‌های مستمر دولتی از یک طرف و بی انگیزگی بخش خصوصی از طرف دیگر موجب شده برخی از پروژه‎ های بزرگ و تاثیرگذار در توسعه استان معطل مسائل کوچک بمانند.

وی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را اصلی‌ترین عامل و لکوموتیو حرکت توسعه‌ استان برشمرد و افزود: این سازمان باید با همراهی تنگاتنگ معاونت اقتصادی استانداری، هماهنگی و تعاملات لازم را در بخش‌های مختلف صنعت، کشاورزی، خدمات و گردشگری استان به وجود آورد.

خرم ادامه داد: روزانه جلسات متعددی در استانداری با فعالان بخش خصوصی در عرصه ‎های مختلف برگزار می ‎شود و به نظر می رسد روی هم رفته امیدواری و انگیزه در سرمایه‌گذاران برای شرکت در طرح های توسعه‎ استان ایجاد شده و سازمان مدیریت و برنامه ریزی در این عرصه باید نقش خود را به شکل جدی ایفا کند.

در این جلسه محمد فرشکاران، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی گزارشی از سرانه ارزش افزوده استان در ۲۰ سال گذشته، سهم استان در تولید برق، بهره وری نیروی کار و سناریوهای لازم برای تحقق رشد اقتصادی استان ارائه کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.