;

استاندار آذربایجان شرقی: همراهی بانک‌های خصوصی با بخش تولید مناسب نیست

آدینه پرس : محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان افزود: در صورت همکاری نکردن بانک‌های خصوصی، فعالان بخش خصوصی سرمایه‌های خود را از این بانک‌ها خارج می‌کنند.

وی با قدردانی از عملکرد بانک‌های دولتی در حمایت از بخش تولید در استان گفت: بانک‌های دولتی، جور بانک‌ها و موسسات خصوصی استان را می‌کشند در حالی که بر اساس قانون ۵۰ درصد منابع بانک‌های خصوصی باید در استان هزینه شده و نسبت مصارف به منابع این بانک‌ها، قابل قبول باشد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در رونق اقتصادی استان برگزاری مستمر و منظم جلسات این شورا را در سال جدید خواستار شد.

حسین فتحی مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان هم در این نشست گفت: در جلسه امروز درباره برای کسانی که کسب و کارشان در زمان کرونایی دچار تعطیلی شده بود گزارشی ارائه شد که بر اساس آن در حال حاضر استان ما یکی از پنج استان‌ در پرداخت تسهیلات کرونایی است و از یک هزار و ۱۳۲ میلیارد تومان سهم استان از اعتبارات ملی، در این بخش ۷۰ درصد تسهیلات توسط بانک‌ها پرداخت شده است.

عفر سمساری، مدیر کل تامین اجتماعی استان هم در این زمینه گفت: در سال ۹۹ چهار مصوبه به تامین احتماعی ابلاغ شد که ۱۰ رسته شغلی برای بیمه بیکاری در نظر گرفته شده بود و این سازمان نیز با توجه به فهرست ارسالی از کارگاه‌ها به پرداخت این تسهیلات اقدام کرد.

موضوع اعتراض فعالان حوزه معدن استان به بخشنامه صادره از وزارت صمت مبنی بر تعیین قیمت پایه مواد معدنی در سال ۹۹، مشکلات سیستمی سامانه کارا در خصوص اخذ تسهیلات بانکی برای موضوع گردشگری و درخواست تمدید امهال حق بیمه کارفرمایان کسب و کار‌های آسیب دیده از کرونا از مهم‌ترین دستورات آخرین جلسه شورای گفتگو در سال جاری بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ن/۶۶
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.