استعدادیابی در روستاها بهترین راهکار رشد و شکوفایی ورزش زنجان است

آدینه پرس: مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان، گفت: طرح استعدادیابی در سطح روستاهای این استان، بهترین شیوه و مسیر برای رشد، توسعه و شکوفایی رشته‌های ورزشی زنجان است و این مهم نباید مغفول بماند.

علی خلیلی، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه اجرای طرح استعدایابی در روستاها بطور قطع و یقین نتایج بسیار خوبی به دنبال خواهد داشت افزود: روستاها مکان مناسبی برای استعدایابی ورزشی هستند و باید ورزشکاران مستعد و توانمندتر، شناسایی و شکوفا شوند.

وی با تاکید براینکه جوانان روستایی از آمادگی جسمانی خوب و بالایی برخوردارند، اظهار داشت: در صورت اجرای درست و کامل این طرح می توان با شناسایی ورزشکاران مستعد و پرورش آنان و ایجاد زمینه و بسترهای لازم، مسیر را برای رشد و پیشرفت و ارتقا جایگاه ورزش این استان، هموارتر کرد.

خلیلی با بیان اینکه استعدادیابی ورزشکاران نباید محدود به دوره، زمان و مکان خاص باشد و باید به طور دایمی باشد، افزود: در بحث استعدادیابی، نباید منتظر این باشیم که استعدادها فقط از طریق فراخوان و برگزاری جشنواره جذب شوند چرا که در این صورت تنها کسانی که علاقه‌مند بوده یا توانایی مالی بهتری دارند جلب خواهند شد.

وی با تاکید بر اینکه در اماکن عمومی نیز می توان اقدام به استعدایابی کرد به امضا تفاهم‌نامه همکاری بین هیات وزنه‌برداری با هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی استان زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: این تفاهم نامه به منظور ایجاد و گسترش همفکری و همکاری ها در خصوص کشف و پرورش نفرات مستعد در رشته وزنه برداری با چشم انداز و دورخیز برای المپیک ۲۰۲۸ در ۲ بخش دختران و پسران به امضا رسید و به حتم گامی مناسب و موثر در راستای عملی شدن و تسهیل در روند اجرای این طرح است.

مدیر کل ورزش و جوانان استان زنجان با ابراز خرسندی از این اقدام هیات وزنه برداری و هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی، گفت: در صورت برگزاری درست و کامل این طرح، به حتم شاهد قهرمان پروری و در نتیجه پیشرفت و ارتقای چند برابری ورزش وزنه برداری استان در طی چند سال آینده خواهیم بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.