;

اعمال خاموشی‌های حداکثر دو ساعته برق تبریز، آذرشهر و اسکو تا روز سه شنبه

به گزارش آدینه پرس، منوچهر جهان‌بین شنبه شب در گفت‌وگوی خبری، در خصوص خاموشی‌های اخیر برق تبریز، اظهار کرد: بار شبکه برق و پیک مصرف در فصل تابستان بیشتر به وضعیت دمایی و مصارف دستگاه‌های سرمایشی وابسته است و با هر درجه افزایش دما، پیک مصرف در سراسر کشور در مجموع ۱۵۰۰ مگاوات افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در شرایط حاضر با توجه به این‌که در روزهای اخیر افزایش درجه دما در سراسر کشور پیش بینی شده، در مجموع حدود ۴۰۰۰ مگاوات در کشور کاهش تولید داریم که سهم برق تبریز از این کاهش تولید، ۲۰۰ مگاوات است.

وی ادامه داد: در این شرایط نیاز است که علی‌رغم همکاری صنایع به خصوص صنایع بزرگ در کاهش بار و کاهش مصرف، در بخش‌های خانگی و تجاری نیز طبق برنامه‌هایی که در سایت شرکت قبلا اطلاع رسانی شده، خاموشی‌هایی داشته باشیم.

جهان‌بین با اشاره به تداوم خاموشی‌های برق تا روز سه شنبه، اظهار کرد: پیش بینی می‌شود که از روز چهارشنبه به توجه به کاهش دما تا دو هفته آتی، دیگر مشکل تولید برق نخواهیم داشت و ناترازی این حوزه از بین می‌رود.

وی در خصوص مشکلات شهروندان در استفاده از اپلیکیشن برق من، گفت: شاید اختلالی در این خصوص پیش آمده است. ما بیشتر از دو نوبت خاموشی پیش بینی نکردیم و در نهایت طی چند روز گذشته یک نوبت دو ساعته خاموشی برای بخش خانگی اعمال شده است.

وی افزود: اگر نیمه دوم مرداد، افزایش دما داشته باشیم، شاید مجددا خاموشی‌هایی را در پایان مرداد تجربه کنیم.

انتهای پیام/

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.