;

برای رشد اقتصاد، وجود نیروی انسانی ماهر ضروری است

آدینه پرس: علی جهانگیری در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای ۱۵ تبریز، اظهار داشت: برای افزایش کیفیت و بهره‌وری تولید به نیروی کار ماهر نیاز داریم تا ضمن تولید محصولات باکیفیت، بازار فروش خوبی نیز از این طریق به دست آوریم.

 وی خاطرنشان کرد: وجود نیروی کار ماهر و آموزش‌دیده می‌تواند ضمن ایجاد ارزش افزوده، زمینه‌های تولید بیشتر و اشتغال مستمر را فراهم کند.
 
جهانگیری افزود: با توجه به سرعت و رشد تغییرات  اقتصادی در جهان، نیاز به آموزش مهارت‌های جدید در حوزه‌های مختلف بیش از پیش احساس می‌شود و کشور ما نیز مستثنی از این مقوله نیست.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی با قدردانی از فعالیت‌های اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان، خاطرنشان کرد: شورای مهارت استان با حضور دستگاه‌های ذی‌ربط توانسته است، طبق برنامه‌ریزی‌ها، مهارت‌آموزی را تا حد قابل توجهی در حوزه‌های مختلف نهادینه کند.
 
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌شرقی نیز در این بازدید، گفت: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌شرقی با وجود کارگاه‌های مهارتی آماده ارائه دوره‌های مختلف و متنوع آموزشی در حوزه‌های مختلف به علاقمندان است.
 
رضا اختیار وکالتی، با ابراز امیدواری نسبت به اعتماد صاحبان صنایع استان به آموزش‌های مهارتی، یادآور شد: در طول سال‌های گذشته با هم‌فکری و ایجاد ارتباط دوسویه بین آموزش فنی و حرفه‌ای و صاحبان صنایع به صراحت می‌توان گفت که مهارت‌آموزی کارگران نقش موثری در افزایش بهره‌وری و کارآیی صنایع داشته است.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی با حضور در کارگاه آموزشی طلا و جواهرسازی همچنین کارگاه تئاتر با مدیران، مربیان و کارآموزان مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای ۱۵ تبریز دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
منوچهر اکبرزاده، مسوول کارگاه طلا و جواهرسازی در خصوص فعالیت‌های این کارگاه، یادآور شد: در این کارگاه صفر تا صد رشته جواهرسازی به هنرجویان و مهارت‌آموزان ارائه می‌شود و ۵۰ درصد کارآموزان پس از پایان دوره، وارد بازار کار می‌شوند.
 
وی خاطرنشان کرد: برای کارآموزان این رشته، شناخت انواع بازارهای داخلی و خارجی ارائه می‌شود و برای اطمینان از حصول نتیجه، ضمن پیگیری مسیر اشتغال هنرجویان برای دریافت تسهیلات مورد نیاز نیز کمک‌های لازم انجام می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.