بهره‌برداری از ۲۵۰ کیلومتر راه روستایی به مناسبت هفته دولت در آذربایجان شرقی

مدیرکل راهداری و حمل نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی گفت: به مناسبت هفته دولت بیش از ۲۵۰ کیلومتر پروژه بهسازی، احداث و آسفالت راه روستایی در استان افتتاح می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس: اروجعلی علیزاده روز پنجشنبه، سوم شهریور ماه، در آیین افتتاح و بهره‌برداری ۳۵ پروژه بهسازی، احداث و آسفالت راه روستایی آذربایجان شرقی که در پتروشیمی تبریز برگزار شد، اظهار کرد: پروژه‌های بسیاری برای هفته‌ی دولت در نظر گرفته‌ایم که از جمله آنها افتتاح راه‌های روستایی است؛ آذربایجان شرقی ۲۷۵۴ روستا دارد که از این تعداد ۱۸۵۰ روستا آسفالت‌ریزی می‌شوند.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر ۶۷ درصد روستاهای آذربایجان شرقی از نعمت آسفالت برخوردار هستند که با احداث این راه‌ها، ۹۵ درصد از خانوارها و ۶۸ درصد روستاها از نعمت آسفالت برخوردار می‌شوند.

 

وی افزود: ۵۲۷۳ کیلومتر طول راه‌های روستایی استان است و با افتتاح این راه‌ها به ۵۵۲۳ کیلومتر افزایش می‌یابد که آذربایجان شرقی ۴۵۰۰۰ کیلومتر راه با ۲۱ شهرستان دارد.

 

علیزاده در پایان تاکید کرد: ۵۱۳ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه راه‌های روستایی استان در نظر گرفته شده است که کل آسفالت مصرفی ۲۲۰ هزار تن و ابنیه فنی نیز ۷۰ دستگاه است و در شهرستان‌های اهر، بناب، تبریز، هشترود، چاراویماق، میانه، ملکان، ورزقان و مراغه این راه‌ها افتتاح می‌شوند.

 

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.