بهره‌برداری کامل از سامانه شفافیت تا پایان سال جاری

گزارش آدینه پرس: عباس رنجبر در نشست دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند با موضوع بررسی شفافیت در مدیریت شهری اظهار کرد: هر موضوعی که تبدیل به مطالبه‌ای اجتماعی شود، مسئولان باید برای انجام آن قدم بردارند که شفافیت نیز جزو همین موضوعات است.

 

او با بیان اینکه بیش از همه چیز باید مسئولان به ضرورت شفافیت و پاسخگویی آگاه باشند، افزود: ایجاد شفافیت در سیستم مدیریتی ما، نیازمند زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری است.

 

شهردار تبریز با بیان اینکه برخی اوقات مبارزه با فساد به نمایشی مدیریتی تبدیل می‌شود، ادامه داد: شفافیت و مبارزه با فساد، وظیفه ذاتی یک مدیر است و نمی‌توان از آن به عنوان یک ویژگی ممتاز مدیریتی یاد کرد.

 

او با اشاره به اینکه از گذشته اقداماتی در شهرداری تبریز برای اجرای شفافیت انجام شده است، گفت: این اقدامات کافی نیستند و بنده از زمان آغاز به کار خود به عنوان شهردار به جد پیگیر بحث شفافیت هستم و کارم را با اقناع مدیران در مورد ضرورت شفافیت آغاز کردم.

 

رنجبر با بیان اینکه در حال حاضر شهرداری تبریز در مسیر ایجاد زیرساخت‌ها و زیرسیستم‌های شفافیت است، تاکید کرد: جلسات مستمر برای راه‌اندازی کامل سامانه شفافیت برگزار می‌شود. هدف ما پیاده‌سازی شهرداری الکترونیک است که تحقق آن، علاوه بر تسریع در انجام امور شهروندان، شفافیت کامل را به دنبال خواهد داشت.

 

او همچنین یادآور شد: خزانه‌داری متمرکز یکی دیگر از مبانی شفافیت در مدیریت شهری است که خوشبختانه در هفته‌های آغازین مدیریت شهری ششم شهر تبریز، با پیگیری جدی اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهری به واقعیت پیوست و اکنون به دنبال تکمیل آن هستیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.