تغییر دولت خللی در پرداختی های بیمه سلامت ایجاد نکرده است

به گزارش آدینه پرس، وحید مجیدی در جلسه ای با اعضای سازمان نظام پزشکی استان گفت: امسال سال طلایی بیمه سلامت از لحاظ پرداخت ها محسوب می شود به طوری که مهرماه کلیه مراکز خصوصی تسویه شده است و مطالبات آبان ماه را نیز طی هفته های آتی پرداخت می کنیم.

 

مجیدی در ادامه با بیان اینکه طرح نسخه نویسی الکترونیکی از اسفند ماه ۹۷ عنوان پایلوت در شهرستان بستان آباد استارت خورده است، افزود: ما سعی کردیم این طرح را ابتدا در شهرستانهای کوچک استان و با آرامش اجرا کنیم تا به مرور با مشکلات اجرای طرح چه از طرف پزشکان و چه سیستم‌های نرم‌افزاری آشنا شده و رفع کنیم.

 

وی با بیان اینکه تا بهمن ماه سال ۹۹ دانشگاه علوم پزشکی به خاطر یک سری مباحث فنی در حوزه تبادل اطلاعات عملاً تمایلی به اجرای این طرح از خود نشان نمی داد، گفت: در نهایت از مرداد ماه سال جاری این طرح در دانشگاه‌های علوم‌پزشکی نیز عملی شد.

 

مدیر کل بیمه سلامت استان در تشریح پیشرفت طرح نسخه نویسی الکترونیکی در استان گفت: در حال حاضر ۸۸ درصد نسخ در استان به صورت کاملاً الکترونیکی ارسال می شود، پیشرفت این طرح در بخش خصوصی استان حدود ۸۷ درصد و در بخش دولتی ۹۵ درصد است و در شهرستان های مرند مراغه و بناب بیش از ۹۸ درصد نسخه به صورت الکترونیکی ارسال می شود.

 

وی ادامه داد: یکی از مشکلات موجود در سر راه اجرای طرح نسخه الکترونیکی دو برنامه‌ای بودن سیستم تامین اجتماعی و سیستم بیمه سلامت است که منجر به تحمیل کارهای اضافی برای داروخانه ها شده است، با این حال بعید می دانم به زودی چاره ای برای این مشکل اندیشیده شود.

 

مجیدی با اشاره به الزامات اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی افزود: در این اداره کل به منظور رفع مشکلات و تسهیل در استفاده از نرم افزار تیم مجربی برای آموزش کار با سیستم تشکیل شده است که در طی ماه های گذشته جلسات متعددی برگزار کرده و به مراکز خصوصی و دولتی طرف قرارداد و حتی موسسات غیر طرف قرارداد نیز آموزش داده می شود.

 

وی اضافه کرد: از اردیبهشت ماه سال جاری چاپ دفترچه کم کم قطع شده است و از تیر ماه امسال ما دیگر چاپ دفترچه نداشتیم.

 

مدیرکل بیمه سلامت در پایان تاکید کرد: از اول دی ماه سال جاری به هیچ عنوان طبق قانون نسخ کاغذی دریافت نخواهیم کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.