;

ثبت نام ۲۰۸۴ نفر برای انتخابات شوراهای شهر در آذربایجان‌شرقی

 آدینه پرس،: علیار راستگو گفت: در آذربایجان شرقی ۳۶۰ کرسی اصلی و ۲۲۱ کرسی علی البدل در شوراهای اسلامی شهرها وجود دارد و بر این اساس، نامزدهای انتخابات ششمین دوره این نهاد برای کسب ۵۸۱ کرسی اصلی و علی البدل باهم رقابت خواهند کرد.

وی اظهار کرد: ۱۱ درصد از ثبت نام کنندگان انتخابات شوراهای اسلامی شهر در آذربایجان شرقی، معادل ۲۳۱ نفر، را بانوان و بقیه را آقایان تشکیل می‌دهند.

راستگو ادامه داد: همچنین دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی با ۴۸ درصد، بیشترین تعداد ثبت نام کنندگان در انتخابات شورای ششم را تشکیل می‌دهند، ضمن اینکه ۳۲ درصد داوطلبان دارای مدرک کارشناسی ارشد و سه درصد نیز دکتری هستند.

وی گفت: ۱۶ درصد از ثبت نام کنندگان انتخابات شوراهای اسلامی شهر در آذربایجان شرقی، معادل ۳۲۶ نفر، سابقه نمایندگی این نهاد مدنی در دوره‌های قبلی را دارند.

وی با بیان اینکه ۱۳ درصد، معادل ۲۶۴ نفر، از داوطلبان نمایندگی شورای ششم در آذربایجان شرقی را ایثارگران تشکیل می‌دهند، افزود: تبریز با ۵۰۳ نفر، شهر جدید سهند با ۱۱۱ نفر و اهر با ۹۴ نفر به ترتیب بیشترین تعداد ثبت نام کنندگان در انتخابات ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر در استان را دارند.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی یادآوری کرد: ۷۰ درصد ثبت نام‌ها در انتخابات شورای ششم در استان به صورت حضوری انجام شده است.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای آذربایجان شرقی همزمان با انتخابات میان دوره‌ای مجلس در شهرستان میانه و نیز انتخابات ریاست جمهوری در خرداد ماه آینده برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.