جهاددانشگاهی باید به یک قدرت پژوهشی و فناوری تبدیل شود

به گزارش آدینه پرس: دکتر جعفر محسنی در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی، با اشاره به موفقیت‌های این نهاد در حوزه‌ی درمان و ناباروری، اظهار کرد: باید نقاط ضعف خود را در بحث پژوهش شناخته و برای درمان و حل دردهای موجود اقدام کنیم.

 

وی با اشاره به مشکلات موجود در ارتقای سطح پژوهشی، گفت: خلأهای زیادی در بحث شناخت واقعی مشکلات جامعه وجود دارد که این نواقصات منجر به بروز مشکلاتی در رفع نیازهای اجتماعی و عدم یافتن راه حلی مناسب شده است.

 

وی تاکید کرد: با بهبود این نقص و تعریف اصولی مسائل جامعه می‌توان آسیب‌های اجتماعی جامعه را رفع کرد، زیرا بدون تحقق این موضوع به نقطه‌ی مطلوب نخواهیم رسید.

 

محسنی با تاکید بر اینکه جهاد دانشگاهی باید اصل برنامه دهی و خط دهی در حوزه‌ی فناوری و پژوهش استان را به دست گیرد، افزود: پژوهشکده‌ی توسعه و برنامه ریزی جهاددانشگاهی باید به جایگاه مناسب خود با ارائه پژوهش های کاربردی برسد.

 

وی همچنین بیان کرد: بیش از هر چیزی، باید نتیجه‌ی اقدامات ما در حوزه‌های مختلف روشن شود و باید ببینیم که کارهای پژوهشی ما تا چه اندازه توانسته در جامعه اثرگذار باشد.

 

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی استان باید جایگاه خود در کنار سایر سازمان‌های پژوهشی را به تثبیت برساند، گفت: این امر نیازمند کار و تلاش جدی پژوهشگران است و انتظار می‌رود که نگاه خود را نسبت به کارهای پژوهشی تغییر داده و با هم‌فکری نسبت به مسائل اصلی سازمان، در رفع مشکلات گام برداریم.

 

 

معاون پژوهشی سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی نیز در ادامه اظهار کرد: برای تقویت حوزه‌ی پژوهش بیش از پیش باید کار کنیم تا از لحاظ کمی و کیفی، جایگاه خود را در سطح ملی ارتقا دهیم.

 

دکتر نجف قراچورلو ادامه داد: باید در کنار تکمیل نیروی انسانی کارآمد، تمرکز خود را بر روی راه اندازی شبکه‌ی برنامه در حوزه‌ی پژوهش معطوف کنیم.

 

وی همچنین با اشاره به طرح‌های پژوهشی جهاد دانشگاهی استان، تاکید کرد: از تمامی گروه‌های پژوهشی که ایده‌هایی برای رفع نیازهای جامعه دارند استقبال می‌کنیم.

در این مراسم تعدادی از پژوهشگران جهادی به بیان دغدغه‌های خود پرداختند و بر لزوم برخورداری از نگاه کلان و بلندمدت به حوزه‌ی پژوهش، رفع خلأهای موجود و اهمیت اثرگذاری بیشتر مقالات تالیف شده در پژوهشکده‌ی جهاد دانشگاهی در جامعه تاکید کردند؛ همچنین پژوهشگران برتر جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی نیز از سوی ریاست این سازمان مورد تجلیل قرار گرفتند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.