خلبانی هواپیمای فوق سبک در فرودگاه تبریز آموزش داده می‌شود

به گزارش آدینه پرس :رامین آذری روزچهارشنبه در گفت و گویی با اشاره به فعالیت رسمی شرکت «درنا آسمان تاوریژ» در این فرودگاه افزود: این شرکت مجوز رسمی خود را از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت کرده است.

 

وی اظهار داشت: این شرکت در زمان کنونی با چهار فروند هواپیمای فوق سبک در فرودگاه تبریز فعالیت می کند و هنرجویان این مجموعه گواهینامه بین‌المللی از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت خواهند کرد.

 

آذری، با بیان اینکه خدمات ارایه شده از سوی این مرکز بصورت کاملا تخصصی است، ادامه داد: در این مرکز علاوه بر ارایه آموزش خلبانی از علاقه مندان به انجام پروازهای تفریحی و آموزش پاراگلایدر پذیرش می شود.

 

فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در شمالغرب شهرستان تبریز و در سال ۱۳۲۹ با ماموریت ارائه خدمات فرودگاهی، ناوبری و هوانوردی جهت پذیرش پروازهای داخلی و بین المللی به منظور حمل و نقل مسافر و بار طراحی و احداث شده است و بصورت open sky و ۲۴ ساعته عملیاتی بوده و به دلیل واقع شدن در مرز و کریدورهای هوایی بین المللی در ارائه خدمات ناوبری، رادار و هوانوردی به پروازهای داخلی و بین المللی به خصوص پروازهای عبوری بین المللی (over fly) بیشتر از مبداء و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مقصد کشورهای آسیایی جنوب شرقی و آسیای میانه و بالعکس انجام می شود.

 

پیش از شیوع ویروس کرونا روزانه به صورت میانگین ۴۵ پرواز داخلی و ۶ پرواز خارجی در این فرودگاه انجام می شد.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.