داخلی‌سازی یک میلیون دلار قطعات درآذربایجان‌شرقی

به گزارش آدینه پرس ،حبیب امین‌زاده عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: امسال را با بیماری کرونا آغاز کردیم که تمام دنیا درگیر این بیماری بود و ناگهان با بازار وسیع تقاضای ماسک و مواد ضدعفونی مواجه شدیم؛ اما در زمانی اندک کارخانه‌های استان با تبدیل خطوط تولید خود به تولید ماسک توانستند نیازهای استان و کشور را در عرض ۴۵ روز پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه در روزهای ۱۵ تا ۲۰ فروردین موفق شدیم اولین دستگاه تولید ماسک را وارد بازار و به نوعی خودکفایی داخل استان و کشور را در این عرصه تامین کنیم، افزود: شاید ایران در آن مقطع مدیون صنعت آذربایجان است.

امین‌زاده اذعان داشت: در آن مقطع ماده ضدعفونی خارج از خطوط تولید استان بود ولی توانستیم با تغییر خطوط و تامین مواد اولیه اقلام مورد نیاز خود استان و سایر استان ها را تامین کرده و با آرامش از این شرایط سخت سربلند بیرون آییم.

رئیس سازمان صمت آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: در حالی که در کشورهای مدعی حقوق بشر برای یک دستمال کاغذی فجایع ناگواری رخ داد، کشور ایران که در محاصره شدیدترین تحریم‌های بین‌المللی قرار دارد توانست به بهترین نحو شرایط را مدیریت کند.

این مسوول یادآور شد: امسال را مقام معظم رهبری سال جهش تولید نامیدند که دارای یک سری پارامترهای کشوری بود و آذربایجان‌شرقی که دارای رتبه‌های کشوری صنعتی متعددی بوده باید برنامه‌های کشوری را دارای برش استانی می‌کرد که داخلی‌سازی بخشی از قطعات و جلوگیری از واردات کالاهای مشابه داخلی از جمله آنها بود.

اختصاص رتبه‌های برتر جهش تولید به آذربایجان‌شرقی

وی گفت: ما تکلیف داشتیم به میزان یک میلیون دلار قطعات را داخلی‌سازی کنیم و امروز موفق شدیم فراتر از این تکلیف عمل کرده  و عمده قطعات صنعت مس و خودرو بومی سازی شده و آذربایجان شرقی در سه ماهه اول سال رتبه اول و در ۹ ماهه رتبه سوم جهش تولید را به خود اختصاص داد.

رئیس صمت آذربایجان شرقی در عین حال خاطرنشان کرد: امسال برای اولین بار سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی در جشنواره شهید رجایی به عنوان دستگاهی که بیشترین پیشرفت عملکری را داشت معرفی شد.

امین‌زاده ادامه داد: واحدهای تجاری ما توانستند به برنامه ۳٫۸ میلیارد دلاری صادرات جامه عمل پوشانده و بخش خصوصی با فرایندی مطلوب به نیازهای جامعه جهانی پاسخگو باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.