دستورالعمل تبلیغات انتخابات شوراها/ زنگ تبلیغات انتخابات شورا از فردا

به گزارش آدینه پرس ، مرتضی محمدزاده  امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه هرگونه تبلیغات در خارج از مهلت قانونی، تخلف محسوب می‌شود، اظهار داشت: شهرداری‌ها می‌توانند محل‌های مناسب برای الصاق و ارائه آثار تبلیغاتی در اختیار نامزدها قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: آثار تبلیغاتی نامزدها و طرفداران آنان در انتخابات شوراها، باید با ابعاد حداکثر ۷۰ در ۱۰۰ سانتی‌متر بوده و هرگونه اثر تبلیغاتی بیش از این اندازه غیرمجاز است.

محمدزاده ادامه داد: تجمع انتخاباتی نامزدها و طرفداران آنها در فضاهای باز مطابق با شیوه‌نامه‌های بهداشتی و رعایت فاصله مناسب و استفاده از ماسک و استفاده از حداکثر ۳۰ درصد ظرفیت فضا، بلامانع است.

دبیر ستاد انتخابات استان تأکید کرد: تجمعات انتخاباتی باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که قبل و بعد از مراسم در درب ورودی و خروجی ازدحام به وجود نیاید و زمان برگزاری مراسم بیشتر از دو ساعت نباشد.

وی یادآور شد: فعالیت تبلیغاتی له یا علیه نامزدها از طریق صداوسیما، تریبون نماز جمعه و یا هر وسیله دیگری که جنبه رسمی و دولتی داشته باشد همچنین فعالیت انتخاباتی کارمندان و مدیران دستگاه‌های دولتی در ساعات اداری مجاز نیست.

محمدزاده ادامه داد: دایر نمودن بیش از یک ستاد تبلیغاتی در هر شهر و یا مناطق شهرداری (در شهرهای بزرگ)  توسط داوطلبان با هر عنوان اعم از مردمی، توسط داوطلبان و طرفداران آنها مجاز نیست.

وی گفت: برگزاری راهپیمایی و تشکیل اجتماعات در میادین عمومی و پارک‌ها بدون کسب مجوز از وزارت کشور و استانداری همچنین مراسم استقبال از کاندیداها، راه‌اندازی کارناوال‌های تبلیغاتی و موارد مشابه مطلقاً ممنوع است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.