دستگیری فرد متخلف خرید و فروش پرندگان شکاری در شهرستان هشترود

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان هشترود از دستگیری فرد متخلف در شهرستان هشترود که اقدام به خرید و فروش پرندگان شکاری در فضای مجازی می‌کرد، خبر داد.

آدینه پرس: حمید غفاری در جمع خبرنگاران، گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان در پی گزارشات واصله مبنی بر نگهداری و خرید فروش پرندگان شکاری از طریق فضای مجازی، پس از شناسایی فرد مورد نظر، به عنوان خریدار با فرد متخلف وارد معامله شده و با اخذ حکم دادستانی و با همکاری ماموران نیروی انتظامی، عامل خرید و فروش پرنده شکاری را دستگیر کردند.

وی افزود: در جریان این دستگیری، یک بهله پرنده شکاری سارگپه کشف و ضبط شده و متخلف جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان هشترود تاکید کرد: با توجه به قرار گرفتن برخی از جرایم مرتبط با محیط زیست در فهرست مصادیق محتوای مجرمانه، هرگونه خرید و فروش حیات وحش در فضای مجازی ممنوع و با متخلفان این حوزه طبق قوانین برخورد می‌شود.

 به گزارش آدینه پرس به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، بر اساس قوانین شکار و صید، متخلفان از شش ماه تا سه سال حبس وجرایم نقدی محکوم می‌شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.