دولت من دولت شهروندان قدرتمند ایرانی است

آدینه پرس:، حسین دهقان در سخنانی کوتاه، اظهار کرد: همانطور که گفته بودم بدون انتظار برای حضور و عدم حضور کسی در روز اول برای ثبت‌نام به صحنه آمدم چون معتقدم که باید کار را زودتر شروع کرد و نباید مردم را تا آخرین لحظه در تعلیق قرار داد.

وی با تاکید کرد: مردم ما شایسته زندگی بهتر از این هستند و باید با مردم روراست بود و نیاز امروز ما وجود شفافیت است.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افزود: برای حل مشکلات جامعه پا به عرصه انتخابات گذاشته‌ام و در دولت من ایران با همه مردم آن فارغ از زبان مذهب و جنسیت مطرح می‌شوند. دولت من دولت شهروندان قدرتمند ایرانی است و در آن، آنها همه باهم برابرند فارغ از تفاوت‌هایی که باهم دارند.

دهقان ادامه داد: دولت من دولتی سازنده است که صرفاً بر اساس شایستگی‌ها تشکیل می‌شود و به دنبال ایجاد آرامش واقعی در زندگی مردم است.

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که برنامه او برای سیاست خارجی چیست، اظهار کرد: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بر اساس تعامل با همه کشورها با اولویت همسایگان و کشورهای دوست است. این ارتباط نه یک جانبه بلکه دوجانبه و چندجانبه خواهد بود و یقینا در این میان رژیم جعلی اسرائیل جایی ندارد، اما در ارتباط با سایر کشورها بر اساس اصول و منافع ملی از موضع قدرت و اقتدار و عزت و با تکیه بر سه اصل عزت، مصلحت و حکمت پیش خواهیم رفت.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این پرسش که آیا نسبت به عدم اقبال مردم به کاندیدای نظامی در انتخابات نگرانی ندارد، تصریح کرد: حرف اول و آخر را در این زمینه مردم می‌زنند و هیچ قدرتی، هیچ گروهی و نه هیچ حزبی در این میان نقشی ندارد و تاثیرگذار نخواهد بود.

دهقان در پاسخ به این پرسش که موضع وی در ارتباط با برجام چیست، گفت: برجام یک تصمیم ملی است و کشور و مسئولان باید در چارچوب سیاست ها باید مذاکرات خود را ادامه دهند. آنچه رهبری، شورای‌ عالی امنیت ملی و مجمع به عنوان ملاحظات در این زمینه صادر شده باید مورد توجه قرار می‌گرفت. من برجام را در آغاز قبول داشتم در اجرا مشکلاتی وجود داشت و دارد و اگر که سکان کشور را بر عهده گرفتم برمبنای تامین حقوق ملی با قدرت در صورت لزوم مذاکرات را ادامه خواهم داد و تن به مذاکره فرسایشی و زمان‌دهی به دیگران برای تجهیز خودشان و تلاش برای تحمیل اراده خودشان و ادامه تحریم‌ها را نخواهم داد.

وی در پاسخ به این پرسش که چقدر از اختیارات قانونی رییس‌جمهوری در صورت انتخاب، دفاع می‌کند، گفت:  رییس‌جمهوری نیاز به دفاع از حیطه اختیارات خود ندارد و باید با قدرت آنچه در قانون اساسی اختیارات او شمرده می‌شود را با پذیرش مسئولیت اجرا کند، دیگران اگر چنین گفته‌اند باید از خودشان بپرسید.

این کاندیدای ریاست‌جمهوری در پاسخ به این پرسش که برنامه وی برای معیشت مردم چیست، گفت: نشست‌های بسیاری با چهره‌های مختلف صنفی و کارشناسی داشته‌ام و نتایج همه این موارد تدوین شده است و متکی بر واقعیت جامعه و مشکلات ملموس امروز و فردا تهیه شده است. آنچه که بر آن تاکید دارم این است که باید کشور از چنگال کسانی که در طول زمان در قالب گروهها، باندها و طایفه‌ها در اختیار گرفتند و این وضعیت رقابت سیاسی نامطلوب و همواره مستمر را ایجاد کردند، نجات داد.

دهقان تاکید کرد: همکاران من پاکدست، توانمند، متخصص و مجرب هستند و در چارچوب نظام همه ملت را برای خدمتگذاری پذیرفته‌اند.

وی در پاسخ به این پرسش که ممکن است به نفع فرد یا جریانی کنار برود تصریح کرد: من منتظر کسی نماندم و در گرو آمدن کسی هم نیستم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.