;

رئیس سازمان زندان‌ها در تبریز: زمینه فعالیت گروه‌های جهادی برای کمک به زندانیان فراهم شد

آدینه پرس : محمدمهدی حاج‌محمدی در نشست صمیمی رئیس سازمان زندان‌های کشور با گروه‌های جهادی آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه باید نیروهای انقلابی که دغدغه مسایل نظام را دارند، در امور زندان و زندانی وقت بگذارند، اظهار داشت: شهید همت فرمودند که ما در برابر همه کسانی که به راه کج رفتند مسئولیم چراکه ممکن است در انحراف آنها سهیم نباشیم.

وی با بیان اینکه باید نگاه مهربانانه به خانواده زندانیان هم داشته باشیم، افزود: حتی زندانیان هم قابل اصلاح و بازگشتند و نباید از اصلاح آنان نا امید بود.

رئیس سازمان زندان‌های کشور، گروه‌های جهادی را نسبت به مسایل انقلاب دغدغه‌مند دانست و گفت: هر جا مردم و گروه‌های مردمی وارد شدند، بسیاری از مشکلات حل شدند، اینکه تبریز، شهر بدون گداست، بواسطه مشارکت مردم بوده است.

وی با اشاره به اینکه زندان و زندانی چندان به چشم نمی آید ولی اخبار آنها به شدت مورد طمع دشمنان است تا از این موضع به باورهای مردم و حقوق انسان‌ها آسیب بزنند، خاطر نشان کرد: رسانه‌های بیگانه تلاش دارند به گونه‌ای القا کنند که جمهوری اسلامی به حقوق زندانیان بی‌توجه است که مطلقا اینگونه نیست.

حاج‌محمدی، با تاکید بر اینکه باید زمینه وقوع جرایم و گناه را برداریم، ابراز داشت: کارکرد زندان در نظام اسلامی مشخص است و شهید لاجوردی به عنوان نمونه بارز اقدامات مثبت در کارکرد زندان در نظام اسلامی، تغییر و تحول زندانیان پس از خروج از زندان است.

وی با بیان اینکه در افکار عمومی و مردم توقع بیشتری از زندان در جمهوری اسلامی وجود دارد، گفت: باید کاری کنیم که زندانیان اصلاح شوند و افرادی که در معرض ورود به زندان هستند، زمینه های ارتکاب جرم را رفع کنیم.

ن/۶۶

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.