رئیس ستاد انتخابات کشور منصوب شد

جمال عرف با حکم وزیر کشور به عنوان رئیس ستاد انتخابات کشور منصوب شد.

آدینه پرس: عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، جمال عرف را به عنوان رئیس ستاد انتخابات کشور در امر برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر و روستا، دومین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و اولین میاندوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی منصوب کرد.

متن کامل حکم وزیر کشور بدین شرح است:

جناب آقای دکتر عرف
معاون محترم سیاسی

سلام علیکم

با عنایت به عزم و اراده و تاکیدات دولت تدبیر و امید در برگزاری انتخابات باشکوه بر مدار قانون، به موجب این حکم جنابعالی را با حفظ سِمت به عنوان رئیس ستاد انتخابات کشور در امر برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران، ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر و روستا، دومین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و اولین میاندوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی منصوب می‌نمایم.

برنامه‌ریزی و فراهم نمودنِ به موقع مقدمات و تمهیدات لازم، استفاده بهینه از دانش و فناوری‌های نوین و روزآمد، روان‌سازی و تسهیل فرآیند‌های انتخابات، به‌کارگیری نیرو‌های انسانیِ متعهد و متخصص و بسترسازی برای حضور و مشارکت بیشتر و گسترده مردم در عرصه انتخابات، وظیفه و ماموریت مهم جنابعالی است.

انتخابات ۱۴۰۰ باید در شأن و تراز ملت بزرگ و رشید ایران اسلامی و در شرایطی برگزار شود که در آن، حقوق انتخاب‌کنندگان و انتخاب‌شوندگان به عنوان حق‌الناس برابر مُرّ قانون و در فضای امن و توأم با نشاط و آرامش رعایت شود. بدین سبب انتظار دارد با هماهنگی اینجانب و با استفاده از همه ظرفیت‌ها و امکانات و با تلاش و کوشش مستمر نسبت به آن اهتمام نمایید.

برای تحقق این مهم، تشکیل و راه‌اندازی ستاد انتخابات کشور با حضور معاون امنیتی و انتظامی، معاون توسعه مدیریت و منابع، معاون هماهنگی، قائم مقام وزیر در امور مجلس، رئیس سازمان ثبت احوال کشور، روسای مراکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی، حراست، اطلاع‌رسانی، توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار و دفتر انتخابات امری ضروری و مورد تاکید است.

بدیهی است کلیه معاونین، مدیران و روسای سازمان‌های وابسته، استانداران، فرمانداران و بخشداران نهایت همکاری را با جنابعالی به عمل خواهند آورد.

ضمن آنکه کلیه دستگاه‌های اجرایی نیز بر اساس ماده ۲۱ قانون انتخابات ریاست‌جمهوری، ماده ۷۱ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شورا‌های اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، ماده ۱۱ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده ۷۷ آیین‌نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری همکاری لازم را خواهند داشت.

امید است در پرتو عنایت حضرت حق تعالی و رهنمود‌های ارزشمند مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت تدبیر و امید، شاهد برگزاری انتخاباتی شکوهمند و قانونی با مشارکت حداکثری ملت انقلابی و مؤمن و در راستای تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.