راه اندازی سامانه ملی ثبت واکسن کرونا؛ شنبه

به گزارش آدینه پرس: زالی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگاران درباره روند واکسیناسیون علیه کرونا ، افزود: در کشور حدود یک میلیون و ۴۰۰ نفر بالای ۸۰سال داریم و همه این افراد اطمینان داشته باشند که واکسن خواهند زد.

فرمانده ستاد ملی مقابله با کرونا در کلانشهر تهران افزود: در مرحله های بعد هم به گونه ای است که مثلاً ۷۵سال به بالا واکسینه می شوند.هنوز تعدادی از گروه یک که همان کادر بهداشت و درمان هستند واکسن نزده اند اما سهمیه آنها محفوظ است.

دکتر زالي گفت: از شنبه قرار است سامانه ملی ثبت واکسن راه اندازی شود و با این موضوع دغدغه بسیاری از مردم رفع خواهد شد.

فرمانده ستاد ملی مقابله با کرونا در کلانشهر تهران درباره واکسیناسیون گفت: اطمینان خاطر می دهم حداقل در تهران فرد بالای ۸۰ سال نباشد که سهم واکسن نداشته باشد . جای نگرانی وجود ندارد و شهروندان باید با اضطراب کمتری مراجعه کنند.واکسیناسیون برای تمام افراد بالای ۸۰ سال انجام خواهد شد.

دکتر زالی افزود:همین الان بخشی از گروه اول واکسیناسیونشان کامل نشده اما سهمیه انها محفوظ است.ما درتهران پیش بینی می کنیم ۶۸۰ هزار نفر بالای ۶۰ سال داشته باشیم.چیزی حدود ۴۸۰ هزار تای اینها در سامانه الکترونیک ما ثبت شده اند و بقیه با کمک مجموعه ثبت احوال اطلاعاتشان در اختیار دانشگاه ها قرار خواهد گرفت و این خلا اماری پوشانده خواهد شد.

وی ادامه داد: ما حدود ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر افراد بالای ۸۰ سال داریم که در گروه اول قرار می گیرند.گروه دوم یعنی ۷۵ سال به بالا کمتر از انها هستند.

 

کاهش مراجعین سرپایی در تهران از ۱۴ هزار به ۱۰ هزار نفر

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: امروز حدود هزار و ۵۰ بیمار ترخیص شدند و داریم به تعادل مثبت تر می رسیم.

اقای علیرضا زالی درباره آخرین وضعیت کلان شهر تهران گفت: طبق امار ثبت شده در ۲۴ ساعت گذشته درتهران با مقدار مختصری کاهش در شاخص ها رو به رو بودیم میزان مراجعین سرپایی تهران از ۱۴ هزار تا به ۱۰ هزار تا کاهش پیدا کرده است.اما تعداد بستری های ما با تاخیر بیشتری تغییر پیدا خواهد کرد.در تهران میزبان ۸ هزار و ۲۱۲ بیمار هستیم که ۲ هزار و ۵۰ تای انها در بخش مراقبت های ویژه هستند.

وی ادامه داد: حدود هزار و ۵۰ بیمار در مجموع ترخیص شدند و داریم به تعادل مثبت تر می رسیم.ویروس های هندی و افریقای جنوبی جدید ترین ویروس های جهش یافته هستند بین زمان ورود ویروس شناسایی و تغییر در الگوی اپیدمیولوژی ان ممکن است ۱۰ روز تا دو هفته طول بکشد. نکته ای که وجود دارد اینکه ویروس های جهش یافته رعایت برنامه های بهداشتی مثل زدن ماسک و برنامه های بهداشتی را می خواهد کاهش ازدحام و دورهمی ها می تواند راهکار بسیار منطقی باشد.

انتهای پیام/

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.