;

زمینه‌های افزایش همکاری کوبا و کشورمان در اتاق تبریز بررسی شد

به گزارش آدینه پرس: آلبرتو گونزالس کاسالس با اشاره به پیشرفت‌های آذربایجان شرقی در زمینه داروسازی خاطرنشان کرد: کوبا در نظر دارد به دلیل اعمال تحریم‌ها، مواد غذایی خود را از جمهوری اسلامی ایران تهیه کند.

 

سفیر کوبا در تهران نیز با اشاره به بازدید خود از مناطق صنعتی تبریز و شرکت داروسازی شهید قاضی، هدف اصلی خود از این سفر را تامین دارو و مواد اولیه دارو عنوان کرد و گفت: با توجه به ظرفیت‌های مشاهده‌ شده در آذربایجان شرقی و تبریز در سفرهای بعدی در زمینه صنایع غذایی نیز همکاری‌هایی خواهیم داشت.

 

وی با دعوت از فعالان اقتصادی آذربایجان شرقی برای سرمایه گذاری در کشورش، یادآور شد: منطقه‌ آزاد ماریل به‌عنوان منطقه‌ای معاف از مالیات و با داشتن فرودگاه و راه‌آهن ظرفیت خوبی برای صنعتگران آذربایجان شرقی جهت احداث کارخانه محسوب می‌شود و امکان صادرات محصول به سایر کشورهای آمریکای لاتین نیز وجود دارد.

 

گونزالس کاسالس همچنین با اشاره به تلاش خود برای برقراری پرواز مستقیم میان تهران و هاوانا ویژه‌ی تجّار ایرانی، گفت: کوبا یکی از امن‌ترین کشورهای آمریکای لاتین است و به رغم دوری مسیر بین دو کشور، می‌توان با استفاده از ظرفیت متخصصین مجرب و قشر تحصیل‌کرده در این کشور و اراده‌ قوی، ارتباطی سازنده بین دو کشور برقرار کرد.

 

رییس اتاق تبریز هم در دیدار با سفیر کوبا در تهران بر لزوم گسترش روابط تجاری میان آذربایجان شرقی و کوبا تاکید کرد.

 

یونس ژائله با تاکید بر ضرورت اطلاع‌رسانی بخش اقتصادی سفارت کوبا به فعالان اقتصادی ایرانی در زمینه توانمندی‌های این کشور، گفت: انتظار ما از دولت کوبا این است که با حمایت از فعالان بخش خصوصی، امنیت مالی و جانی لازم برای سرمایه‌گذاران را تامین کند.

 

رئیس اتاق بازرگانی تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پایین بودن سرانه‌ درآمد در کوبا، با وجود ظرفیت‌های بالای این کشور گفت: این کشور قبلاً صادرکننده‌ بزرگ شکر بود اما اکنون به‌دلیل عدم سرمایه‌گذاری لازم در این بخش از بازار خارج شده‌ است.

 

وی با اشاره به توانمندی شرکت‌های آذربایجان شرقی در بخش دارو، مواد غذایی، کشت و صنعت و معدن، بر لزوم تبادل هیئت‌های تجاری میان دو کشور تاکید کرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.