سامانه شفافیت، نخستین گام شهرداری تبریز در توسعه متوازن شهر

به گزارش آدینه پرس:  شاید در دسترس بودن یک سامانه شفافیت از همه قراردادهای شهرداری، اطلاعات و داده‌ها مطالبه مردم و همچنین اعضای شورای اسلامی کلانشهر تبریز بود که طی آن امروز از سامانه شفافیت در صحن علنی شورای اسلامی رونمایی شد.

این سامانه با حضور شهردار، رئیس شورا، رئیس کمیسیون ارزیابی، تحقیق و نظارت شورا و مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز در صحن علنی رونمایی شد.

رونمایی از سامانه شفافیت در صحن علنی شورای اسلامی

یعقوب هوشیار گفت: سامانه شفافیت مصوبه سال ۱۴۰۰ در شورا بود که بخشی از آن به صورت پرتال فعال بود و داده‌ها به صورت دستی وارد می‌شد.

وی بیان کرد: در حال حاضر داده‌ها توسط همکاران به صورت خودکار بارگذاری شده است و این سامانه در آینده نیز قابل ارتقاء است.

شهردار تبریز ادامه داد: اطلاعات شهرداری در حوزه‌های بودجه، سالنامه‌های آماری، لیست قراردادها و پیمانکاران و نمودارهای درآمدی به صورت آنلاین قابل مشاهده است و برخی موارد دیگر با نظر شورای شهر بارگذاری خواهد شد.

محدودیتی در سامانه شفافیت وجود ندارد

هوشیار افزود: هیچ محدودیتی در دسترسی به سامانه شفافیت در حال حاضر وجود ندارد و ممکن است در ادامه با مصوبه شورا تغییراتی در این سامانه برای توسعه بیشتر صورت گیرد.

سامانه شفافیت، آرزوی دیرین مردم بود

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی کلانشهر تبریز نیز با اشاره به رونمایی از سامانه شفافیت گفت : سامانه شفافیت یکی از آرزوهای دیرین شهروندان بود.

روح اله رشیدی ادامه داد: امروز از سامانه ای رونمایی شد که سال‌های سال، نام بردن از آن آرزویی برای شهروندان بود.

وی افزود: اعضای شورای اسلامی کلانشهر تبریز پیگیر آغاز به کار این سامانه بودند.

رشیدی بیان کرد: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز در راستای تکمیل و بهره برداری این سامانه تلاش های فراوانی انجام داد تا به قول خود به شورا عمل کرده باشد.

قدردانی از شهردار کلانشهر تبریز

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی کلانشهر تبریز گفت: مبنای شفافیت شهرداری تبریز همین سامانه است.

رشیدی ادامه داد: اصحاب رسانه و شهروندان می‌توانند با مراجعه به این سامانه هر نوع انتقاد و پیشنهاد خود در حوزه‌های مختلف را مطرح کنند تا مورد پیگیری قرار گیرد.

امروز سامانه شفافیت در شهرداری کلانشهر تبریز رونمایی شده است و شهروندان می‌توانند اطلاعات مربوط به شهرداری تبریز را در این سامانه پیگیری کنند.

سامانه شفافیت، سامانه‌ای است که از دیرباز آرزوی شهروندان تبریزی بود که امروز در صحن علنی شورای اسلامی کلانشهر تبریز رونمایی شد.

آغاز به کار رسمی سامانه شفافیت

محمدرضا کاظمی مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری گفت: سامانه شفافیت امروز به صورت رسمی رونمایی و آغاز به کار کرد.

وی افزود: این سامانه از امروز به آدرس shaffaf.tabriz.ir در دسترس عموم شهروندان است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.