درخشش محمدرضا همایونی با ایفا نقش در سریال جلال


میدان زندگی نه با توده های عظیم تماشاگرانش که با نقش سازی بازیگران انگشت شمارش شور و جنبش می یابد و معنی دار می شود. طبع پرشور، بلندی جو و پویا در هر مکانی و زمانی که باشد بی نقش نمی تواند زیست. آنکه روح و روان بلندش را در معرض وزش های این جنبش ها و شورها قرار دهد، چون کوهی فرازمند و طوفان خیز، سرچشمة رویش ها و رستن ها خواهد بود. سایه سانی و خاموشی، آغاز فروبستگی و فراموشی است و نقش بازی آغاز همبستگی و باز شدن دریچه های آشنایی.

گفتگوی آدینه پرس، با بازیگر صحنه ی زندگی، محمدرضا همایونی.
این فرزند پویای تبریز، با هنر ایفا و درخشش پا به هستی نهاد. از همان دوره کودکی و نوجوانی، مرد میدان و دوستدار صحنه ها بود. در کنار تحصیل دانش، میدان ورزش را نیز برای پرورش جسم و جان و آرمان، جایگاهی سزاوار یافت. با تیم منتخب مدارس تا جوانان تبریز، میدان های ورزش را عرصة هنرنمایی و توفندگی خویش ساخت تا بدانجا که شانه به شانه ی بازیکنان مطرحی چون احمد شیخ لاری، رضا امینی، جواد شالچی توپ زد.
فعالیت های هنری و بازیگری را نیز از همان دورة متوسطة تحصیل در کانون توجه قرار داد و در این وادی به درخشش های شایسته ای دست یافت. او خود گوید: ” در مسیر گرایش هنری ام دوستان هنرمندی چون، رضا ناجی، زنده یاد جواد درخشان و به ویژه استاد حسن نجفی مشوق و راهنمای من بوده اند.”
از هنرنمایی ها و بازیگری های سزاوار محمدرضا همایونی می توان به نقش هایش در سریال ” جلال ۲″، “پرواز در منطقة ممنوعه”، ” من می توانم” و چند اثر دیگر اشاره کرد.

گفتنی است سریال جلال ۲ با نویسندگی و کارگردانی استاد حسن نجفی هم اکنون از شبکه یک سیما در حال پخش است.
در این فرصت بهتر است گذری به رهنمودهای آقای همایونی برای جوانان علاقه مند به بازیگری داشته باشیم؛
” تحصیلات آکادمیک، اصلی انکارناپذیر در امر هنر و بخصوص در زمینة بازیگری است. جوانان باید در رشتة مورد علاقه یشان مدارجی از تحصیلات دانشگاهی را طی کنند و عجله ای برای مطرح شدن و اشتهار نداشته باشند. شهرت هنری مسبوق به عشق دیرپا و کار توان فرساست. حال اگر این تلاش¬ها با اخلاق، جوانمردی و انسانیت همراه نباشد راهی به دهی نخواهد برد. به تعبیر دیگر، استعداد و خلاقیت اگر یک بال ترقی هنرمند باشد، صفای باطن و اخلاق انسانی بال دیگر این توفیقند. “
پرسیدیم پشتوانة هنری خود را در چه می بینید؟
” توفیق الهی و لطف هم میهنان، حمایت و محبتهای جناب سرهنگ فرامرزی و محبت های مردم هنردوست و قدرشناس دیارمان همواره رفیق راه و پشتوانه ی هنری من بوده است.”

مصاحبه/مجید واعظی

2 نظرات
  1. علی می گوید

    قازباش

    1. adineh_admin می گوید

      ایشان هنرمندی تواتمند هستند متشکر از پیامتان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.