شخصیت های واقعی در داستان “ترلان ارسباران”

به گزارش آدینه پرس ؛ اعظم فرخ‌زاد(آخوندزاده)متولد اهر از توابع استان آذربایجان شرقی می‌باشد. در سال ۷۲ اولین رمان تاریخی خود را از شروع جنگ جهانی دوم و اتفاقاتی که در کشور مجارستان افتاد را به رشته تحریر درآورد. ایشان بعد بیست و پنج سال تحقیق و پژوهش در باره فرهنگ و تاریخ ملت ها و آداب و سنن کشورها این رمان خارجی را به رشته تحریر درآورده بود ولی بنا به مشکلات و مشقات زندگی در سال ۸۰ اقدام به چاپ آن کرد. اینک با گذشت بیست سال فعالیت در عرصه فرهنگ و ادب هفتاد رمان اجتماعی و تاریخی را به رشته تحریر درآورده است که هفتادمین اثر فرخ‌زاد به زودی با عنوان(ترلان ارسباران) با قطع وزیری و در پانصد و چهل و سه صفحه از زیر چاپ بیرون خواهد آمد.


فرخ‌زاد اینک مدیرمسئول انتشارات فرخ‌زاد بوده و مدرس ادبیات داستانی می‌باشد.
چهار عنوان از کتاب های ایشان به زودی توسط تهیه کنندگان تهرانی تبدیل به فیلم خواهد شد.(سازاقلی عشق) و (ایستگاه مرگ) و (ترلان ارسباران) و….
مانور فرخ‌زاد بر روی کتاب ترلان ارسباران بسیار خواهد بود کتابی که کل داستانش منطقه شجاعت پرور ارسباران را پوشش می‌دهد و همین ها نشانگر تعصب و علاقه ایشان نسبت به زبان و زادگاه دیار مادری اش می‌باشد. غالب شخصیت های داستان واقعی بوده و در ارگان هایی از تبریز و اهر مشغول به خدمت می‌باشند و کتاب حاضر تقدیم به مدیرکل فقید استان آذربایجان شرقی دکتر محمد محمد پور شده بود که متأسفانه تا زمان چاپ ایشان دیگر در قید حیات نیستند ولی بعد فوت نابهنگام مدیرکل، نویسنده هیچ تغییری در ساختار داستان ایجاد نکرد تا یاد و خاطره آن مدیرمدبر هم چنان جاودانی بماند. روح مطهرش قرین رحمت الهی باشد.
این کتاب با حمایت ارگانی تا دوهزار تیراژ به زیر چاپ رفته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.