طلوع آفتاب مهربانی از افق گروه جهادی خانوادگی

وقتی مقام معظم رهبری جوانان را به آتش به اختیار و انجام " کار تمیز فرهنگی" دعوت کردند تعدادی از جوانان تصمیم گرفتند دوستانشان را دور هم جمع کرده و در قالب یک گروه جهادی فعالیت کنند.

به گزارش آدینه پرس: نوجوانان دانش‌آموز اوائل دهه ۹۰ که طعم شیرین خوشحالی اهدای لوازم التحریر به دانش آموزان مناطق حاشیه‌ای تبریز زیر زبانشان مزه کرده بود در اواخر دهه ۹۰ که جوانان برومند دانشجو هستند بازهم گردهم آمده‌اند تا دوباره گل لبخند را بر لبان دانش آموزان مناطق محروم و کم برخوردار بنشانند.

این بار فعالیت‌هایشان کمی منسجم‌تر، منظم‌تر و گسترده‌تر شده است به‌طوریکه حالا در قالب یک گروه جهادی دانشجویی فعالیت می‌کنند.

افق مهربانی؛ کار تمیز فرهنگی از مدرسه تا دانشگاه

۲۰ نفر از نوجوانان دانش‌آموز مقطع دبیرستان معراج اندیشه، میثاق و صدرای تبریز بعد از اینکه در کنکور سراسری شرکت کرده و هر کدام در یک دانشگاه مشغول ادامه تحصیل شدند انگار همگی منتظر و گوش به فرمان رهبر انقلاب بودند تا جوانان را به ” کار تمیز فرهنگی” و ” آتش به اختیار” دعوت کند تا آنها دوباره همدیگر را پیدا کرده و از دانشگاه‌های مختلف دور هم جمع شده و گروه جهادی دانشجویی ” افق مهربانی” را تشکیل دهند.

این جوانان از دانشگاه تبریز، علوم پزشکی، سهند، شهید مدنی و پیام نور زیر یک پرچم جمع شده و دوباره به یاد سال‌های نوجوانی فعالیت‌های خود را از سر گرفته‌اند، جمع ۲۰ نفره گروه دانش‌آموزی حالا ۱۰۰ نفره دانشجویی شده است.

در یک عصر بهاری به جمع این گروه جهادی دانشجویی آمده‌ام تا روایتگر فعالیت‌های این جوانان پرشور باشم

معصومه درخشان

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.