فرماندار تبریز: مدیران ادارات برای ارتقای رضایت عمومی تلاش کنند

فرماندار تبریز گفت: باید با حضور مستمر در بین مردم نسبت به حل مشکلات آنها در مجموعه های تحت مدیریت خود حساس باشیم چرا که بسته به میزان رضایت و نارضایتی مردم از امور اداری در به وجود آمدن شرایط و تلاطماتی مانند آشوب‌های اخیر سهم داریم.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس، علی جعفری آذر در جلسه شورای اداری شهرستان تبریز با اشاره به نیت دشمنان برای تداوم اغتشاشات اخیر و افزایش هزینه های آن برای کشور گفت: ادارات و سازمان ها حتی در شرایط عادی نیز موضوع خود مراقبتی سازمانی را مورد توجه قرار دهند تا از تبعات چنین اتفاقاتی در امان بمانند و علاوه بر آن در مورد رعایت ابلاغیه ها مرتبط یا چنین شرایطی نیز دقت عمل داشته باشند.

 

وی خاطرنشان کرد: شروع این اغتشاشات به بهانه فوت خانم امینی بود اما دشمنان با استفاده از برخی جریان ها و مخابره اطلاعات نادرست فضا را به سمت آشفتگی و آشوب بردند و حتی رئیس یکی از احزاب معاند از زمینه سازی قبلی برای این اتفاقات پرده برداشت اما امروز هر گروه و جریان ضد انقلابی حتی اگر با پرچم برافراشته وارد کشور شود نمی تواند مردم را با خود همراه کند.

 

جعفری آذر تصریح کرد: البته تداوم این حمایت و پشتیبانی مردم از نظام جمهوری اسلامی دست بالا داشتن در روایت اول است چرا که چنین اتفاقاتی بهانه ای برای هجمه به مبانی اعتقادی چون قرآن و حجاب است و دشمن به دنبال اعتقاد و دین زدایی از مردم کشور در چنین بسترهایی است و برخی نیز موضوعاتی چون کنار گذاشتن اسلام از امور حاکمیتی را مطرح می کنند.

 

فرماندار تبریز گفت: با وجود تلاش دشمن برای کشته سازی در این آشوب ها، این اتفاق با جانفشانی شهدایی مانند اوجاقی نیافتاد و نیروهای نظامی و انتظامی با حداکثر مماشات و گذشت با خاطیان ناآگاه سعی بر مدیریت شرایط کردند.

 

وی شعار دولت سیزدهم مبنی بر ایران قوی، دولت مردمی را آرمان و هدف انقلاب اسلامی دانست و گفت: ما نیز به عنوان مجریان استانی و شهرستانی به دنبال تحقق این شعار هستیم اما باید با یک خوداظهاری ببینیم که در چه جبهه و سمتی قرار داریم چون هرچند نقش دشمن در دامن زدن به نارضایتی ها انکارناپذیر است اما باید تحلیل کنیم که خود ما مسئولان و عملکردمان چه سهمی در این وضعیت داریم.

 

جعفری افزود: همان گونه که دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی در کف میدان چنین رویدادهایی وظایفی دارند، ما نیز به عنوان دستگاه‌های ارائه کنده خدمات اداری وظایفی داریم و باید بپذیریم که به واسطه عملکرد برخی سازمان‌ها و ادارات زمینه‌ساز نارضایتی مردم شده‌ایم و باید خود را به جای مراجعه کننده بگذاریم و ببینیم که با توجه به عملکردمان چه نسبتی با آرمان‌ها و اهداف انقلاب و خون شهدایی چون سردار سلیمانی داریم.

 

فرماندار تبریز گفت: بخشی از افرادی که در جبهه مخالف در کف خیابان‌ها حاضر می شوند نتیجه مستقیم و غیرمستقیم فعل و ترک فعل‌های صورت گرفته در سازمان ها و ادارات هستند و اگر به دنبال جلوگیری از تکرار این رویداد هستیم، باید نسبت به تغییر روندها، کاهش بروکراسی‌های اداری و موضوعاتی از این دست با هدف ممانعت از هزینه تراشی برای مردم اقدام کنیم و نه تنها در شرایط متلاطمی چون این روزها، بلکه حتی در شرایط عادی نیز به دنبال تسهیل امور و خدمت واقعی به مردم و جلوگیری از بدبینی و نارضایتی آنان باشیم.

 

جعفری خاطرنشان کد: چنین اتفاقاتی در هر کشور بزرگی مانند ایران می افتد ولی مبادا به عنوان مسئول با عملکرد و تصمیمات اشتباه خود سهمی در بسترسازی برای بروز چنین آشوب‌هایی داشته باشیم آن هم در شرایطی که موضوع و مشکل بنیادی و اساسی در کشور نداریم و مردم تنها به دنبال برقراری عدالت و تحقق مطالباتشان هستند.

 

وی با اشاره به اینکه یک دوره میز خدمت در کل شهرستان برگزار و مصوباتی در آنها ابلاغ شده که برخی بنا به دلایلی اجرا نشده است، گفت: از مدیران و مسئولان سازمان ها و ادارات انتظار داریم با اجرای این مصوبات مانع از بدقولی مجموعه اداری در پیشگاه مردم شوند چرا که این مصوبات چیزی فراتر از وظایف ذاتی و قانونی ادارات و سازمان ها نیست.

 

فرماندار تبریز ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی برای احصای مسایل و تدوین سیمای چالش و مشکلات تبریز، از دستگاه ها و ادارات انتظار داریم هر یک در حوزه مسئولیت خود نسبت به شناسایی و اعلام این موارد اقدام کنند تا با تجمیع آنها فارغ از مشکلات کشوری، نسبت به حل موارد شهرستانی اقدام کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.