فضای رایگان در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان آذربایجان‌شرقی گذاشته می‌شود

سرپرست اداره کل پست آذربایجان‌شرقی گفت: فضای رایگان فیزیکی و مجازی در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان و فن‌آور استان گذاشته می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس: جواد دباغ صادقی پور در گفت و گویی بیان کرد: شرکت های دانش بنیان می توانند با درخواست مکان جهت ایجاد دفتر فعالیت از این امتیاز استفاده کنند؛ البته این شرکت ها باید متعهد شوند که پس از تولید در حوزه کاری خود در بخش حمل و نقل و توزیع، ارسال تولیدات شان را از طریق پست انجام دهند.

 

وی افزود: با هدف توسعه اقتصاد دیجیتال، فضا برای تبلیغ رایگان برای شرکت های دانش بینان و فن آور تامین می شود تا آنها ارتباطات خود را با شرکت پست آذربایجان شرقی انجام دهند؛ بر این اساس در ادامه همکاری ها حاضر هستیم درخواست های خود را به شرکت های دانش بنیان ارایه دهیم تا ایده های خود را ارایه و از آنها خرید کنیم.

 

دباغ صادقی پور ادامه داد: به طور نمونه اکنون سورتینگ مرسولات پستی از طریق شرکت دانش بنیان در تبریز انجام می شود که به عنوان سومین استان این طرح در آذربایجان شرقی اجرایی شده است.

 

وی همچنین گفت: مطالعه و تدوین برنامه آمایش سرزمین شهرستان تبریز انجام شده است و بر این اساس نواحی پستی تبریز از چهار ناحیه به هفت ناحیه می رسد، اکنون امور پست شرق تبریز تنها با یک ناحیه پوشش داده می شود.

 

وی ادامه داد: برای افزایش پوشش شرکت پست استان، ناحیه پستی باغمیشه راه اندازی و پست ولیعصر شمالی احیا می شود و ناحیه پستی شمال تبریز به نام شهدا ایجاد خواهد شد.

 

سرپرست پست آذربایجان شرقی همچنین گفت: با هدف حفظ محیط زیست و ایجاد زیرساخت ها، راه اندازی موتور سیکلت های برقی پست را در برنامه داریم که در صورت همکاری شهرداری تبریز به زودی این طرح نیز اجرا می شود.

 

دباغ صادقی پور اظهار کرد: در حوزه استانی نیز در شهر جدید سهند مشکل اداره پست داریم؛ در واقع دفتر یا ساختمان پست وجود ندارد و مردم دچار مشکل می شوند؛ بر این اساس از طریق شرکت عمران سهند زمین آن پیش از این خریداری شده و امسال عملیات عمرانی آن آغاز می شود.

 

وی همچنین از اجرای پروژه اقتصاد مقاومتی «جی نف» در آذربایجان شرقی خبر داد و افزود: از ۶۸ شهر آذربایجان شرقی برای ۳۲ شهر استان ژئوکد ایجاد شده است و در واقع از ۸۵۹ فقره ساختمان موجود برای ۶۷۸ ساختمان ژئوکد صادر شده است.

 

وی ادامه داد: ارایه کدپستی ۱۰ رقمی نیز در بستر اینترنت ممکن شده و متقاضیان می توانند به طور آنلاین آن را دریافت کنند.

 

دباغ صادقی پور یادآور شد: در راستای اقدامات بازرسی اداره کل پست آذربایجان شرقی سه تیم ارزیابی سه نفره هفته ای ۲ بار در ۱۸ شهرستان، دفاتر پستی را در تبریز و شهرستان ها مورد بازرسی قرار می دهند؛ البته مردم هم در صورت داشتن شکایت یا پیشنهاد می توانند با شماره ۳۵۴۹۳۲۷۳۷۴ تماس بگیرند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.