متلاشی شدن ۳۰۵ باند سرقت در آذربایجان‌شرقی

آدینه پرس: سردار حسین عبدی امروز با بیان اینکه آذربایجان‌شرقی در وقوع سرقت نسبت به جمعیت در کشور رتبه بیست و هشتم کشور قرار دارد، اظهار داشت: ۴۲٫۳ درصد سرقت‌های آذربایجان‌شرقی  در حوزه خودرو اعم از قطعات خودرو، سرقت داخل خودرو، پلاک خودرو و خود خودرو است.

وی با اشاره به اینکه مردم باید در تولید و حفظ امنیت به پلیس کمک کنند، یادآور شد: مردم باید به خوبی از اموال خود مراقبت کنند، چرا که این مسئله باعث کاهش سرقت می‌شود.

ارشدترین انتظامی استان آذربایجان‌شرقی گفت: در حوزه مبارزه با سرقت در سال‌جاری ۹ هزار و ۱۳۹ سارق دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند همچنین  اعضای ۳۰۵ باند بزرگ سرقت نیز توسط کارآگاهان پلیس آگاهی استان شناسایی و با آن‌ها برخورد قانونی صورت گرفته است.

وی با اشاره به کشف ۷۷ درصدی سرقت‌های وقوع یافته در استان تصریح کرد: تمام تلاش ماموران پلیس این است از وقوع سرقت جلوگیری کرده اما در بحث کشف سرقت و دستگیری سارقان به ترتیب ۱۹ و ۱۸ درصد افزایش داریم.

عبدی با بیان اینکه ۹۸٫۴ درصد سارقان در استان آذربایجان‌شرقی مرد هستند، گفت: ۷۷ درصد سارقان معتاد و ۷۰ درصد سابقه‌دار و ۱۰ درصد غیربومی است.

فرمانده انتظامی استان بابیان اینکه مبارزه بی‌امان با اعتیاد و قاچاق مواد از اولویت‌های ماموریتی پلیس است، گفت: در سال‌جاری ۵ تُن و ۳۲۳ کیلوگرم انواع موادمخدر در استان کشف و ۴ هزار و ۹۰۸ قاچاقچی و توزیع‌کننده موادمخدر دستگیر و تحویل مراجع قضائی شده است.

عبدی خاطرنشان کرد: در طی این مدت ۲ باند قاچاق موادمخدر بین.المللی منهدم و در ۲ عملیات جداگانه به ترتیب ۵۰۰ و ۱۰۰ کیلوگرم هروئین کشف و تعدادی قاچاقچی در این زمینه دستگیر شده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.