مجموعه فرهنگی تاریخی باغشمال تبریز افتتاح شد

به گزارش آدینه پرس:مساحت کل مجموعه تاریخی – فرهنگی باغشمال ۱۰ هکتار است که فاز اول آن در مساحتی معادل ۴۶ هزار مترمربع امروز به بهره‌برداری رسید.

 

فرمانده لشگر ۲۱ حمزه آذربایجان در مراسم افتتاح این مجموعه گفت: در گذشته این مکان مقدس جایی بود که درجه داران و افسران آموزش های مختلف را می دیدند و در هشت سال دفاع مقدس از تمامیت ارضی ما دفاع می کردند و هم اکنون نیز به مکان مقدس دیگری تبدیل شده است.

 

امیر شفیعی اظهار داشت: ارتش جمهوری اسلامی ایران افتخار دارد که حرکات خودش را بر اساس منویات حضرت آقا تنظیم کرده و بر روی ریل ولایت حرکت کند.

 

وی افزود: افتخار داریم در لباس مقدس ارتش در همه عرصه ها پیشقدم باشیم چراکه دستور ولی امرمان است و باید اجرا شود.

 

فرمانده لشگر ۲۱ حمزه آذربایجان خاطرنشان کرد: ارتش توانمند، ارتش قدرتمند، ارتش ولایتمدار همیشه و همیشه در جای جای ایران اسلامی جلوتر از مسئولان منطقه وارد عمل شده و در تمام عرصه ها برای مثال زلزله کرمانشاه سیل گلستان و جای جای ایران اسلامی با تمامی قدرت ثابت کرده است که برابر منویات حضرت آقا فدایی ملت ایران عزیز هستیم.

 

وی اضافه‌ کرد: امروز مطمئن هستم ارواح طیبه شهدا از تک تک ما رضایت کامل دارند چراکه این مکان مقدس به یک مکان مقدس دیگر تبدیل شده که دغدغه مقام معظم رهبری است.

 

وی اظهار داشت: با ایجاد فضای پرنشاط برای مردم و جوانان که امروز شاهد آن هستیم یک برگ زرین دیگر در تاریخچه ارتش جمهوری اسلامی ایران اضافه شد.

 

امیر شفیعی تأکید کرد: ارتش جمهوری اسلامی با قدرت پشتیبان ولایت است و در این راه از تمام داشته های خود خواهیم گذشت و فدایی ملت هستیم

 

دبیری: افزایش رضایتمندی مردم، محور اقدامات شورای پنجم بود

 

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: افزایش رضایتمندی مردم و برنامه ریزی محور اقدامات پنجمین دوره شورای شهر بود.

 

شهرام دبیری با اشاره به اینکه روزهای آخر شورای پنجم است و به زودی شورای ششم آغاز به کار می کند، ادامه داد: در این دوره تلاش کردیم تا افزایش رضایتمندی مردم و برنامه ریزی، محور اقدامات این دوره از شورا باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: اقداماتی از جمله تدوین برنامه پنج ساله و چشم انداز ۱۲ساله و همچنین انتقال پادگان از افتخارات شورای پنجم بود.

وی با قدردانی از همکاری ارتش در انتقال پادگان، افزود: هدف ما این بود که هر کس به شعاع ۵۰۰ متری خانه اش به فضای سبز دسترسی داشته باشد و باغشمال نیز مثل باغ بزرگی است که در وسط شهر در اختیار مردم قرار می گیرد.

دبیری عنوان کرد: این مجموعه به یک مجموعه فرهنگی و هنری تبدیل خواهد شد و امکانات رفاهی متعددی در این محل ایجاد خواهد شد.

 

شهردار منطقه ۳ تبریز: فاز سوم مجموعه تاریخی فرهنگی باغشمال را اجرا می‌کنیم

 

شهردار منطقه ۳ تبریز هم در این مراسم از احداث فاز سوم مجموعه فرهنگی و تاریخی باغشمال شامل عمارت کم‌نظیر کلاه‌فرنگی خبر داد.

 

داود طالب‌نژاد گفت: پروژه ۱۰ هکتاری باغشمال در این دوره اساس توسعه فضای سبز پایدار بود که حتی کاربری‌های دیگر را نیز به فضای سبز تبدیل کردیم.

 

وی افزود: تملکی که در این پارک اتفاق افتاده است به ارزش امروز، ۳۵۰میلیارد تومان است که ۱۵ میلیارد تومان نیز هزینه‌ عمرانی آن است.

 

شهردار منطقه ۳ تبریز خاطرنشان کرد: احیا و توسعه فضای سبز اولین اقدام ما در این پارک بود که ۲۶ خرداد ۹۹ کاملا با جداسازی حریم ارتش صددرصد محدوده را تحویل گرفته و پروژه های عمرانی را آغاز کردیم

وی اعلام کرد: ۳۵ هزار مترمربع فصای سبز را تحویل شهروندان می‌دهیم و در کنار آن ۵۱ هزار متر مربع نیز پیاده‌راه و مسیر احداث شده است.

 

طالب نژاد اظهار کرد: با توجه به بزرگی مساحت پارک باغشمال و لزوم استفاده هر چه سریع تر شهروندان از این فضای سبز و مفرح در مرکز شهر تبریز، مطابق برنامه ریزی ها مقرر شد در ۲ فاز احداث و افتتاح و مورد بهره برداری قرار گیرد که بر این اساس ۴۶ هزار مترمربع آن در فاز اول آماده شده است و ۵۳ هزار مترمربع آن در فاز دوم مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

 

وی افزود: جدول کشی و کف سازی با کف پوش های رنگی در اشکال متفاوت، نمای ساختمان های مستقر در پارک، نصب درب و پنجره، فنس کشی و حصار کشی فاز ۲ پارک باغشمال، آزادسازی و بازگشایی دیوارهای پارک از سمت خیابان ارتش و خیابان آزادی و همچنین تأمین روشنایی از جمله اقداماتی است که در این راستا صورت گرفته است.

 

طالب‌نژاد خاطرنشان کرد : در این مجموعه ۹ سالن با کاربری‌های مختلف داریم که تقریبا عملیات عمرانی آنها به اتمام رسیده و تحویل بهره‌برداران آن می‌دهیم.

او افزود: از همه کسانی که در آزادسازی زمین‌های ارتش ما را همراهی کردند تشکر می‌کنم که موجب شد همزمان با خروج ارتش، فعالیت عمرانی ما نیز در این محل آغاز شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.