مدرن‌ترین کتابخانه آذربایجان‌شرقی در سهند افتتاح می‌شود

به گزارش آدینه پرس:بابک رضی منش روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از کتابخانه شهید حاج قاسم سلیمانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این کتابخانه به عنوان مجهزترین و مدرن ترین کتابخانه کشور با نقشه های استاندارد در روزهای پایانی عملیات اجرایی قرار داشته و مراحل نهایی خود را برای افتتاح و بهره برداری طی می کند.

 

وی با اشاره به اینکه کتابخانه سهند بعد از کتابخانه مرکزی تبریز بزرگترین کتابخانه آذربایجان شرقی است، افزود: مساحت سایت این کتابخانه سه هزار و ۴۰۰ متر مربع و زیربنایی بالغ بر سه هزار مترمربع و در سه طبقه با سازه فلزی می باشد.

 

رضی منش با بیان اینکه این کتابخانه دارای بخش های مختلف از قبیل سالن آمفی تاتر، سالن های مطالعه مجزا برای خواهران و برادران، سالن جلسه، اتاق بازی کودکان، بخش نوجوانان، اتاق های مطالعه تک نفره و گروهی برای پژوهشگران و محققان، بخش نشریات و محل عرضه انتشارات، مخزن کتاب و بخش عرضه فایل دیجیتالی کتب، نشریات، پایان نامه ها و مقالات معتبر علمی می باشد که بخاطر ایجاد فضاهای مذکور با احتساب نیازمندی های جامعه امروزی یک کتابخانه منحصربفرد است.

 

وی با بیان اینکه کتابخانه فاز ۲ سهند قابلیت راه اندازی بخش تولید و تبدیل کتب کاغذی به کتب صوتی و دیجیتالی و نیز تولید برنامه های مختلف علمی و فرهنگی بصورت مجازی متناسب با نیازهای جامعه برای رده های سنی مختلف را دارا می باشد، افزود: در این کتابخانه ۴۷۰ مترمربع فقط مخزن در نظر گرفته‌ شده که ظرفیت گنجایش ۲۰۰ هزار جلد کتاب را دارد.

 

فرماندار شهرستان اسکو گفت: محوطه کتابخانه فاز ۲ سهند حدود ۲ هزار متر مربع مساحت دارد و محل مناسبی برای استراحت اعضای کتابخانه و حتی محلی برای برگزاری برخی مراسمات فرهنگی است.

 

رضی منش خاطرنشان کرد: در حال حاضر سرانه فضاهای کتابخانه ای در شهر سهند ۷۵صدم مترمربع است که با بهره برداری از کتابخانه فاز ۲ این رقم به ۳ مترمربع خواهد رسید.

 

فرماندار و رییس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان با بیان اینکه یک کتابخانه نیز در فاز ۴ شهر جدید سهند در داخل پارک هفت هکتاری در حال اجرا است، افزود: سیاست انجمن شهرستان احداث کتابخانه با کارکرد محله ای و در پارک های سطح شهر است تا امکان دسترسی شهروندان عزیز را فراهم کند.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.