مرکز شتاب‌دهی ساخت داخل در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی افتتاح شد

به گزارش آدینه پرس:عبدالرضا واعظی روز سه شنبه پس از مراسم افتتاح این شتاب دهنده با بیان اینکه این مرکز به تیم های متقاضی ایجاد کسب و کارهای نوپا در حوزه ساخت و تولید خدمات ارایه می کند، افزود: با استقرار این شتاب دهنده، ایده های حوزه های مکانیک، ساخت و تولید، بومی سازی و مهندسی معکوس محصولات وارداتی در استان با شتاب بیشتری تجاری سازی خواهند شد.

 

وی با اشاره به آموزش و توانمندسازی نیروهای مورد نیاز کسب و کار و استارتاپ های استانی در موضوعات مرتبط با این شتاب دهنده، اظهار داشت: هدف از این اقدام ایجاد فضایی جذاب برای جوانان برای برگزاری مسابقات، دورهمی های کارآفرینی و نشست های تخصصی، کلاس ها و کارگاه های استارتاپی برای توسعه کسب و کارهای فناور محور است.

 

رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی گفت: این شتاب دهنده، سومین شتاب دهنده مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی است و خدمات استقرار، مشاوره، مانیتورینگ را به تیم های پذیرش شده در دوره شتابدهی ارایه می کند.

 

واعظی، ادامه داد: این شتاب دهنده با برگزاری کارگاه ها، همایش ها و ارائه مشاوره کسب و کار برای تیم های پیش شتابدهی، زمینه لازم برای تجاری سازی استارتاپ ها و استقرار آن ها در پارک علم و فناوری را فراهم می کند.

 

مدیرعامل شرکت دانش بنیان شیمی پژوهش صنعت و مدیر شتاب دهنده ساخت داخل نیز در این مراسم گفت: این شتاب دهنده به کسب و کارهای نوپا در زمینه ساخت تجهیزات و ماشین آلات خطوط تولید خدمات مالی، فکری، تجربی و مشاوره ای ارایه خواهد کرد.

 

حبیب زاده، افزود: ارتباط دهی تیم ها به شبکه ای از سرمایه گذاران، متخصصان و رهبران تجاری و مشارکت در زمینه برپایی نمایشگاه جشنواره و تورهای علمی از دیگر خدمات این شتاب دهنده به ایده های فناورانه است.

 

۳۲۵ شرکت فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی مستقر هستند که برای یکهزار و ۶۵۱ نفر اشتغال ایجاد کرده اند.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.