;

مصرف گاز در بخش خانگی آذربایجان شرقی به ۶۴ درصد رسید

به گزارش آدینه پرس: خسرو آریان پور روز چهارشنبه در یک گفت و گوی خبری اظهار کرد: این در حالی است که در شرایط عادی مصرف و در ۶ ماهه اول سال جاری، سهم بخش خانگی صرفاً ۲۲.۵ درصد از کل مصارف استان بوده و بیشترین رقم مصرف در همین بازه زمانی مربوط به نیروگاه ها با بیش از ۳۶.۵ درصد بوده است.

 

وی ادامه داد: با توجه به قرار گرفتن آذربایجان شرقی در نقاط انتهایی خطوط سراسری گازرسانی و با لحاظ اینکه بیشتر شهرهای این استان در اقلیم سرد کشور واقع شده اند، اولویت شرکت در زمان اوج مصرف، حفظ پایداری جریان گاز طبیعی و جلوگیری از قطع یا افت فشار گاز مشترکین به ویژه در بخش خانگی بوده که به رغم عبور سامانه های بارشی شدید از استان، این هدف محقق شده است.

 

آریان پور اظهار کرد: پایش روزانه مصارف گاز ادارات و دستگاه های دولتی از سی ام آبان ماه امسال تاکنون به تعداد یکهزار و ۲۸ مورد، حفظ و نگهداری تأسیسات گازرسانی و جلوگیری از هدررفت گاز، اعمال محدودیت مصرف صنایع عمده در مقاطع زمانی اوج مصرف، از مهم ترین اقدامات شرکت در حفظ پایداری جریان گاز مصرفی مردم می باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: حفظ پایداری گاز مشترکین خانگی و مصارف گرمایشی مردم، مستلزم کاهش و اعمال محدودیت سایر مصارف غیرخانگی در استان بوده که منجر به تحمیل هزینه های زاید و ضرر و زیان اقتصادی به بخش های صنعتی و تولیدی شده و کاهش ارزش افزوده و کیفیت محصولات را نیز به دنبال دارد؛ بر این اساس کماکان ضرورت رعایت دمای ۱۸ تا ۲۱ درجه در گرمایش محیط های مورد استفاده توسط مصرف کنندگان مورد تأکید است.

اکنون یک میلیون و ۷۱۰ هزار مشترک آذربایجان شرقی در قالب ۳۲۶ هزار و ۲۱۹ خانوار زیرپوشش گاز طبیعی هستند که با احتساب پروژه های دهه مبارک فجر، ۹۹۰ خانوار جدید به این تعداد افزوده می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.