معامله دو سر باخت تراکتور؛بی‌ مهری به مهری

آدینه پرس : جدایی سعید مهری از تیم تراکتور تقریبا قطعی شده و او را باید یکی از خروجی‌های این تیم در پنجره نقل‌وانتقالات زمستانی دانست. بازیکنی که پیش از شروع فصل گذشته از ماشین‌سازی به تراکتور پیوست و حالا بعد از یک‌ونیم فصل بازی در تیم‌ محبوب پرشورها به آخر خط رسیده است!

ابتدا گفته می‌شد که سعید مهری با مهدی کیانی معاوضه خواهد شد اما در ادامه با اعلام باشگاه تراکتور و انتشار نقل قولی از زبان رسول خطیبی سرمربی جدید این تیم مبنی بر اینکه این تیم هیچ یک از بازیکنانش را معاوضه نخواهد کرد، حالا این انتقال‌ها شکل دیگری به خود گرفته است.

طبق آخرین اخبار، کار انتقال مهری به سپاهان تقریبا نهایی شده و او در یک قدمی پیوستن به جمع شاگردان محرم نویدکیا قرار دارد. در آنسو کیانی نیز با تراکتوری‌ها درحال مذاکره است و احتمال بازگشت او به تبریز وجود دارد که در صورت این جابجایی می‌توان انتقال آن‌ را معاوضه نامید هرچند معاوضه‌ای در کار نباشد!

اما سعید مهری که اهل شهرستان میانه بوده و جزو معدود نفرات بومی تراکتور به حساب می‌آمد، قرار گرفتنش در لیست خروجی سرخ‌پوشان تعجب‌برانگیز است چراکه او از زمان حضورش در جمع پرشورها کارنامه قابل قبولی داشته و بدون شک می‌توانست آینده خط میانی این تیم را تضمین نماید.

شماره ۸ تراکتوری‌ها که در فصل گذشته گل صعود این تیم به فینال جام حذفی را به ثمر رساند، در فصل جاری از بازیکنان موثر تی‌تی‌ها بود و در ۱۰ دیداری که با پیراهن تراکتور به میدان رفت، میانگین نمره ۶٫۸ را از رسانه آماری متریکا دریافت کرد که برای یک هافبک عملکرد خوبی محسوب می‌شود.

از سویی باید به حضور این بازیکن در بین ارزشمندترین هافبک‌های لیگ برتر اشاره کرد؛ طبق برآورد سایت معتبر و بین‌المللی ترانسفرمارکت، سعید مهری با ارزشی بالغ بر ۵۵۰ هزار یورو سومین هافبک گران‌قیمت لیگ برتر ایران است و این موضوع نشان می‌دهد که تراکتوری‌ها چه بازیکن با ارزشی را از دست می‌دهند.

همچنین خالی از لطف نیست به میانگین سنی تراکتور نیز اشاره کرد جایی که با احتمال جدایی مهری ۲۵ ساله و جانشینی کیانی ۳۴ ساله، معدل سنی این تیم افزایش چشمگیری خواهد داشت و این برای تیمی که در ۴ جام خواهد جنگید، آنهم با تقویم بسیار فشرده در لیگ قهرمانان آسیا، اتفاق جالبی به نظر نمی‌رسد.

با توجه به این تفاسیر باید گفت از دست دادن سعید مهری برای تراکتور در هر صورت معامله دو سر باخت خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.