معاون رییس‌جمهور: برکات سفرهای استانی دولت در حال نمایان شدن است

به گزارش آدینه پرس:سید محمد حسینی روز شنبه در همایش رفسنجان‌شناسی در تالار خیام این شهر افزود: دستاوردهای این سفرها از ابعاد مختلف فراوان است و می‌تواند زمینه حل مشکلات را تسریع بخشد.

وی در ادامه همچنین با تشریح ظرفیت‌های شهرستان رفسنجان، سابقه فرهنگی و انقلابی مردم این دیار را در دوران پیش و پس از پیروزی انقلاب اسلامی و نیز دفاع مقدس بیان و تاکید کرد: رفسنجان به طلای سبز معروف است و روحیه انقلابی و ولایتمداری مردم آن نیز زبانزد است؛ این دیار به قم ثانی و فاتحان اروند شهرت دارند.

حسینی گفت: شخصیت هایی مانند آیت الله خزعلی، آیت الله طاهری خرم‌آبادی، شهید بهشتی، آیت الله مشکینی و امام خامنه‌ای در دوران شکل گیری انقلاب اسلامی به این منطقه می‌آمدند و در سخنرانی برای مردم و ایجاد روحیه انقلابی بسیار موثر بودند.

به گفته وی آیت الله رییسی نیز در دوران طلبگی در رفسنجان حضور داشته است.

حسینی افزود: رفسنجان در دفاع مقدس درخشید، یاران حاج قاسم، فرمانده گردان های ۴۱۲،۴۱۰، و ۴۱۸ و غواصان لشکر ثاراالله و شهدایی مانند محمدی پور، امینی، میرافضلی نمونه ها و جلوه هایی از فرهنگ ایثار نزد مردم خداجو و مقاوم این شهرستان هستند.

 

معاون امور مجلس رییس جمهور همچنین با اشاره به شهرت و کیفیت پسته رفسنجان و جایگاه جهانی آن گفت: از این ظرفیت های اقتصادی را باید در توسعه منطقه به کار گرفت.

وی به وجود منطقه ویژه اقتصادی، مرکز نفت، دانشگاه های مختلف ملی، پیام نور و آزاد اسلامی و نیز حوزه های علمیه متعدد در رفسنجان اشاره و بیان کرد: این مراکز علمی – فرهنگی نقش مهمی در تربیت و پرورش نیروهای نخبه و علمی دارند.

 

حسینی همچنین ظرفیت های حوزه گردشگری را در این شهرستان مورد اشاره قرار داد و گفت: ضرورت دارد که همه این بخش ها را برای توسعه بیشتر منطقه دریابیم.

 

رضا رنجبرعسکری رییس دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان نیز گفت: اگر می خواهیم به توصیه رهبر انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی که مشکل اصلی کشور اقتصاد است جامه عمل بپوشانیم لازمه آن سرمایه گذاری در علم و فناوری است.

 

وی افزود: در دانشگاه ولیعصر رفسنجان ۷۰ شرکت دانش بنیان وجود دارد که برخی محصولات را در سطح خاورمیانه عرضه می کند لذا ضرورت دارد که توجه بیشتر به مقوله سرمایه گذاری در این حوزه انجام گیرد.

 

شهرستان رفسنجان در ۱۰۰ کیلومتری شمال مرکز استان کرمان قرار دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.