میلاد با سعادت منجی عالم بشریت، حضرت ولیعصر، مهدی موعود “عج” مبارک باد

ای منتظران گنج نهان می آید آرامش جان عاشقان می آید بر بام سحر طلایه داران ظهور گفتند که صاحب الزمان می آید

آدینه پرس:نیمه شعبان  روز میلاد مبارک منجی بشریت حضرت مهدی (ع) است که آخرین حجت الهی در زمین و پایان بخش تیرگی‌ها، رنج‌ها و آلام بشری است.

ملاصدرا، فیلسوف بزرگ ایرانی می گوید:“کارهایی که در زمان ظهور حضرت مهدی (عج) تحقق می یابد، کاملاً با خواسته های پیامبر اسلام (ص) منطبق است. زیرا بین این دو، به وسیله امری باطنی، ارتباط وجود دارد و به همین جهت، اهداف وحی و نبوت در زمان ظهور آن حضرت تحقق می یابد و شعاع خورشید حقیقت همه جا را فرا می گیرد. از ویژگی‌های زمان ظهور این است که اختلاف بین فقهای دین برطرف می شود و قضاوت‌های متفاوت درمورد یک موضوع، یکی می شود و همچون زمان رسول خدا (ص) مذهب‌ها به یک مذهب تبدیل می شوند.”

بدین ترتیب، در جامعه آرمانی اسلام، شاهد یک دگرگونی بنیادی در ماهیت روابط اجتماعی هستیم. رابطه انسان با خدا، تغییر می کند و عطر خداپرستی در سراسر عالم گسترده می شود. رابطه انسان با خود نیز دگرگون می شود. یعنی بشر به بلوغ فکری می رسد و دریچه های ذهن او گشوده می گردد.

عقل او کامل تر شده و به افقهای بلند تری می نگرد. همچنین در آن دوران، روابط انسانها با یکدیگر، بصورت بنیادین متحول می شود. در آن روز، انسانها در پی تجاوز به حقوق دیگران و تصاحب آن بر نمی آیند، کسی به دیگری ستم نمی کند، تبعیض و فریب رنگ می بازد، جنگ و فتنه و خصومت و وحشیگری ریشه کن می شود و هرکس بدون هیچ مشکلی به حقوق خویش دست می یابد.

و این چنین است که اعتقاد به مهدویت امید و اطمینان را در دلها می پراکند. در گذشته های دور فرعونها ادعای خدایی می کردند و نمرودها ستم می راندند، و امروز نیز شاهدیم که کودکان خردسال در یمن و فلسطین و افغانستان و … با نگاه جگر سوز خود، به پیکر پاره پاره خانواده و همسالانشان می نگرند و عدالت گمشده را جستجو می کنند، اما اینها یک روی سکه است.

بشر امید آن دارد و می داند که تاریخ، با خاطره ناکامی‌ها و تلخ کامی‌های بشر به پایان نخواهد رسید و سرنوشت نهایی انسان، ضعف و زبونی نیست و بی گمان، خورشید هدایت از پس ابرهای تیره بیرون می آید و جهانی از روشنایی و آگاهی و دوستی را فرا روی بشر قرار می دهد. جهانی که در آن، آدمی بسوی حقیقت و عشق تا افقهای دور پرواز می کند و آن ،زمانی است که او….می آید.

در پایان از خداوند می خواهیم آن چهره ارجمند و آن پیشانی درخشان را به ما بنماید، در فرج او تعجیل نموده، ما را ازیاران او قراردهد و ظهورش را آسان گرداند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.