;

همایش خوشنویسی کتابت مقاومت در تبریز برگزار می‌شود

به گزارش آدینه پرس :یونس نصیریر روزسه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این مراسم در راستای اعلام حمایت و همراهی اهالی فرهنگ و هنر با مردم مظلوم فلسطین و توسط انجمن خوشنویسان تبریز با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، بسیج هنرمندان استان و کانون فرهنگ، هنر و ادب برگزار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه این همایش روز پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت‌ در مجتمع سینمایی ۲۲ بهمن تبریز برگزار می‌شود، اظهار کرد: این همایش در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز این مجتمع برگزار می شود.

 

نصیری ادامه داد: اعضای انجمن خوشنویسان تبریز برای ثبت نام می‌توانند نام و شماره تلفن خود را به شماره همراه ۰۹۹۰۹۹۹۱۴۱۶ ارسال کنند و به خاطر محدودیت های کرونایی اولویت با افرادی خواهد بود که زودتر ثبت نام کنند.

 

انجمن خوشنویسی تبریز تنها انجمن فعال در این شهر بوده و دارای بیش از ۳۰۰ عضو فعال در زمینه خوشنویسی دارد.

 

هنر خوشنویسی از مراحل مقدماتی، متوسط، خوش، عالی، ممتاز و فوق ممتاز و استادی تشکیل شده که فراگیری هر یک از آن ها نیاز به زمان و علاقه هنرجو دارد.

 

از سال ۶۴ پس از شورایی شدن انجمن خوشنویسی فعالیت های این انجمن رشد یافت و در طول این مدت بیش از ۱۰۰ خوشنویس فوق ممتاز، ۳۵۰ ممتاز و ۷ نفر با درجه استادی در آن تربیت یافتند.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.