همکاری فی ما بین دو مجموعه در به سرانجام رسیدن پروژه های راه منجر خواهد شد

دردیدار مدیرکل راه و شهرسازی استان با مدیر عامل مس سونگون، همکاریهای فی ما بین دو مجموعه در اتمام پروژه ها نقش بسزایی را ایجاد خواهد نمود.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس، در این دیدار مدیر عامل مس سونگون ضمن تقدیر و تشکر از همکاریهای اداره راه و شهرسازی استان با اشاره به اینکه صنایع مس ایران در راستای برنامه‌ریزی استراتژیک در جهت توسعه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی منطقه،در تکمیل اتمام باند رفت قطعه اول بزرگراه خواجه-ورزقان را جزو اولویت‌های اصلی خود دانسته و با تأمین اعتبار مالی آن در به سرانجام رسیدن این پروژه، نقش کلیدی خود را در منطقه ایفا می‌کند.

 

وی افزود: این طرح ازجمله طرح‌های نیمه‌تمام استان بود که با پیگیری نمایندگان منطقه در مجلس و مسئولان دولتی و تامین منابع ملی از سوی شرکت ملی مس ایران و مجتمع مس سونگون پیشرفت خوبی داشته است که جا دارد از دکتر رستمی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران واقعا از مدیران جهادی هستند تقدیر و تشکر کنم.

 

عباس زاده با اظهار اینکه تلفات جاده‌ای استان بالا بوده باید تلاش کنیم با احداث راه‌های جدید، سفر امن و مطمئن را برای مردم ممکن کنیم.

 

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه باند رفت به اتمام رسیده باند برگشت در حال اجراست و از تامین اعتبار و قول مساعد برای برگزاری مناقصه نواقصات قطعات دو ،سه و چهار خبر داد.

 

وی گفت: بهره برداری از این بزرگراه که موجب افزایش سرعت حمل و نقل، کاهش تصادفات و گسترش تعاملات اقتصادی منطقه شده است بارها مورد تقدیر مسئولان استانی و کشوری شده است.

 

در پایان این دیدارمدیر عامل مس سونگون در خصوص تامین مسکن کارکنان این مجموعه افزود: در راستای جهش نهضت ملی مسکن با موقعیت و اراضی عالی برای این مجموعه در نظر گرفته شده است که طی تفاهم نامه ای بین مس سونگون و اداره راه و شهرسازی اقدامات خوب و مثبتی برداشته خواهد شد.

 

در ادامه مدیر کل راه و شهرسازی در مورد تأمین زمین برای نهضت ملی مسکن گفت: در این طرح به واسطه ماده ۱۰ اراضی دولتی در اختیار سایر سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی باید در اختیار راه و شهرسازی قرار گیرد که ۱۳۴ هکتار با همکاری ادارات و نهادهای استانی به نام راه و شهرسازی سند زده شده و از طریق ماده ۹ نیز شش هزار هکتار زمین در دو ماه گذشته با تغییر نمایندگی از منابع طبیعی در اختیار راه و شهرسازی قرار گرفته و همچنان پیگیر شناسایی اراضی ذیل این دو ماده هستیم.

 

وی با اعلام اینکه دولت فقط متعهد شده است زمین رایگان برای ساخت نهضت ملی مسکن تأمین کند تصریح کرد: بخشی از هزینه در قالب تسهیلات بانکی بوده و بخشی از آن آورده شخصی متقاضیان است که به تناسب پیشرفت سازه باید واریز شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.