وزیر کار: فتنه اخیر برای تحت شعاع قراردادن توفیقات دولت طراحی شده است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب، فتنه اخیر برای تحت شعاع قرار دادن توفیقات دولت از سوی دشمن طراحی و اجرا شده است.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس:  سیدصولت مرتضوی در شورای اداری آذربایجان شرقی با اشاره به دیپلماسی موفق دولت سیزدهم و توفیقات این دولت، گفت: بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب، علت فتنه اخیر این بود که دولت آیت الله رییسی در مسیر حقیقی و ریل گذاری مناسب حرکت کرد.

 

وی با بیان اینکه دولت آیت الله رییسی در زمان تحویل دولت سیزدهم با چالش ها و مشکلات فراوانی مواجه بود، اظهار داشت: در آن زمان صادرات نفت و کالاهای غیرنفتی سیر نزولی به خود گرفته بود و ورود منابع به داخل کشور نیز با چالش مواجه بود که با روی کار آمدن دولت جدید و هدایت های رهبر انقلاب، کشور از بحران نقدینگی و صادرات نفتی خارج شد.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان اینکه هم اکنون صادرات نفت مطلوب بوده و بازگشت منابع به کشور نیز مناسب است، گفت: با وجود دشواری هایی که هم اکنون در کشور وجود دارد، دولت آیت الله رییسی در دیپلماسی سیاسی توفیقات بسیاری کسب کرد و با سران کشورهای بزرگی مانند هند، چین و سایر کشورها در اجلاسیه های مختلف از جمله اجلاسیه پیوستن به شانگهای ملاقات کرد و این کار موجب شد تا جمهوری اسلامی ایران به مرکز دیپلماسی سیاسی تبدیل شود.

 

مرتضوی، ادامه داد: سرمایه گذاری در بخش خصوصی و توسعه در حوزه های نفتی و سرمایه گذاری در مخازن نفت، دشمن را به ستوه آورده و موجب شد تا آنان طرحی نو دراندازند و فتنه اخیر را طراحی کنند.

 

وی یادآوری کرد: کشوری که اساسا حقوق زن را به رسمیت نمی شناسد و اخذ گواهینامه رانندگی برای زنان را ممنوع اعلام می کند و یکبار در آن انتخابات برگزار نشده به مرکز فریاد شعارهایی که اساسی در ذات تفکر دینی ما قرار دارد یعنی «زن، زندگی و آزادی» تبدیل می شود.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در رابطه با زن، سوره کوثر نازل شده، در رابطه با زندگی اصل بر زندگی و آسایش مردم است و در رابطه با آزادی نیز جمهوری اسلامی کانون آزادی بود و توانست آزادی ها را به سایر کشورها صادر و تبیین کند.

 

مرتضوی، با تاکید بر اینکه دشمن با فتنه اخیر خود می خواهد کشور ما را از مسیر خارج کند، افزود: به لطف الهی و حضور در صحنه مردم و خدمت پرشتاب و بدون منت مسوولان، مردم با دشمنان همراهی نکردند.

 

وی با اشاره به اهمیت نقش بسیج در کشور، اظهار داشت: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب در بین مردم اصفهان، «بسیج مظلومیت را پذیرفت تا ملت ایران مظلوم نماند» و فرمایش امام راحل در خصوص شهید دکتر بهشتی مبنی بر اینکه «شهید بهشتی مظلوم زیست، مظلوم مرد و خار در چشم دشمنان اسلام بود و شهادت وی در مقابل مظلومیتش ناچیز بود»، اکنون شهادت بسیجیان شهید امنیت در مقابل مظلومیت آن ها بسیار ناچیز است.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به برنامه سفر خود به آذربایجان شرقی گفت: در نشست مشترک با اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در حوزه های مختلفی بحث شد و در حوزه تعاون وظیفه داریم ۲۵ درصد اقتصاد کشور را به اقتصاد تعاون تبدیل کنیم.

 

مرتضوی، با تاکید بر اینکه سیاست وزارت تعاون، عبور از بنگاه داری و رسیدن به سهامداری یعنی توسعه تعاون، ادامه داد: بر اساس تجربه، بخش دولتی قادر به مدیریت شرکت داری نیست و بخشی از شرکت ها واگذار می شود.

 

وی تکافل اجتماعی و رفع فقر مطلق را از برنامه های وزارت تعاون اعلام و یادآوری کرد: در این راستا گام های بلندی برای اصلاح ضریب جینی و رفع فقر مطلق و فقر نسبی برداشته شده است.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی از معضلات جامعه است، گفت: کاهش آسیب های اجتماعی که به واسطه فضای ولنگار مجازی توسعه یافته است که باید تدبیر ویژه ای برای آن اندیشیده شود.

 

گفتنی است سرمایه گذاری در استان و توجه به مناطق محروم در حوزه درمان و تامین اجتماعی، پیش بینی برای تامین سرمایه در گردش و منابع توسعه شرکت های دارویی استان به میزان ۱۸۰ میلیارد تومان و تکمیل و بهره برداری سریع ۳۰۰ ، ۴۰۰ تخت بیمارستانی به علت وجود زیرساخت های لازم در استان و بهره برداری از چند طرح ورزشی و بیمارستانی کوچک از جمله کلنیک های مناسب و مراکز شبانه روزی از جمله مصوبات این سفر است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.