وزیر کشور:سه میلیون زایر اربعین از ایران به عراق رفتند

وزیر کشور گفت: تاکنون سه میلیون زایر اربعین برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی از کشور خارج شدند و هم اکنون شاهد پیک جدید حضور زایران در پایانه‌های ششگانه مرزی هستیم.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس: احمد وحیدی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران در شلمچه بیان کرد: با نزدیک شدن به اربعین حسینی تعداد زایرانی که قصد رفتن به عراق را دارند در گذرگاه‌های اربعین افزایشی است با این وجود مشکلی در خصوص خروج آنها نیست.

 

وی افزود: در حدود یک میلیون و ۴۵۰ هزار زایر از مرزهای ششگانه نیز به کشور بازگشتند.

 

وحیدی گفت: در هر۶ مرز شاهد وضعیت خوبی هستیم و تردد زایران به شکل روان و بدون مشکل در حال انجام است.

 

آمادگی کامل دستگاه‌ها و مواکب برای خدمت رسانی در بازگشت زایران

 

وی با اشاره به آمادگی کامل دستگاه‌های خدمت‌رسان و مواکب برای خدمت رسانی به بازگشت زایران ادامه داد: ۶ رام قطار از خرمشهر به تهران، و خرمشهر به مشهد و زاهدان افزوده شده و ظرفیت ریلی در این مسیر سه برابر افزایش پیدا کرده است.

 

وزیر کشور گفت: بخشی از انتقال زایران اربعین به شهرهای خود، توسط خودروهای شخصی انجام شده است و از سایر دستگاه‌های دیگر نیز برای انتقال زایران استقاده خواهد شد.

 

وی در خصوص مشکل تردد زایران اتباع خارجی نیز بیان کرد: مشکل تردد زایران افعانستانی برطرف و زایران پاکستانی نیز می‌توانند از مرز زمینی عبور کنند.

 

وحیدی گفت: در پایانه شلمچه فضای معنوی خاصی وجود دارد و یک هزار موکب در خوزستان به ویژه در نزدیکی پایانه‌ها و گذرگاه‌های اربعین برپا شده و به زایران خدمات رسانی می‌کنند.

 

تردد زایران اربعین از گذرگاه‌های مرزی شلمچه و چذابه در استان خوزستان به صورت شبانه روزی ادامه دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.