کد خبر : 7637
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 9 سپتامبر 2021 - 10:37
-

وضعیت موجود مقبره الشعرای تبریز غیرقابل قبول است

وضعیت موجود مقبره الشعرای تبریز غیرقابل قبول است

به گزارش آدینه پرس: سیدکاظم زعفرانچیلر، در بازدید اعضای کمیسیون سرمایه‌گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار از طرح بازآفرینی و محوطه سازی مجموعه تاریخی مقبره الشعرای تبریز افزود: از دغدغه‌های کمیسیون سرمایه‌گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار حل و فصل پروژه‌های نیمه کاره است که یکی از برجسته‌ترین آن مقبره الشعرا

به گزارش آدینه پرس: سیدکاظم زعفرانچیلر، در بازدید اعضای کمیسیون سرمایه‌گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار از طرح بازآفرینی و محوطه سازی مجموعه تاریخی مقبره الشعرای تبریز افزود: از دغدغه‌های کمیسیون سرمایه‌گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار حل و فصل پروژه‌های نیمه کاره است که یکی از برجسته‌ترین آن مقبره الشعرا است.

 

وی اظهار داشت: چندین مجموعه در اجرای پروژه مقبره‌الشعرا دخیل هستند که باید هماهنگی بین آن‌ها انجام شود تا این مجموعه تاریخی و فرهنگی از شرایط فعلی خارج شود.

 

عضو کمیسیون سرمایه‌گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای اسلامی تبریز نیز در این بازدید با بیان اینکه تصمیم گیری در خصوص مقبرة الشعرا باید با حضور مدیران ارشد شهرداری، میراث فرهنگی و ارشاد اسلامی استان باشد، گفت: این مجموعه بی‌ربط به شهرداری نیست اما باید ارگان‌های دولتی برای تکمیل این‌ مجموعه تاریخی و فرهنگی به وظایف خود عمل کنند.

 

علیرضا نوای باغبان، افزود: در زمینه پروژه بازآفرینی و محوطه سازی مجموعه تاریخی و فرهنگی مقبره الشعرا باید بین دستگاه های متولی به درستی تقسیم وظایف شود و دستگاه های دولتی و شهرداری برای تسریع در اتمام این پروژه اقدام کنند.

 

عضو شورای اسلامی تبریز نیز در این بازدید با بیان اینکه متاسفانه در این شهر در سال‌های گذشته به بحث فرهنگ و هنر آنچنان که شایسته بود توجه نشده است، گفت: برای حل مشکل مقبره الشعرا باید مجلس و دولت پای کار بیایند و پس از تجمیع قوا موضوع رسانه‌ای شود.

 

روح الله دهقان‌نژاد، افزود: تنها شهرداری تبریز و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نمی‌توانند این پروژه بزرگ ملی را تکمیل کنند.

 

اعضای کمیسیون سرمایه‌گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای اسلامی تبریز در این بازدید در جریان آخرین اقدامات انجام‌ شده توسط شهرداری و ارگان های دولتی قرار گرفته و تاکید کردند باید تمامی مدیران و مسئولان استانی و نمایندگان مجلس برای اتمام پروژه بازسازی مقبره الشعرا اقدام‌کنند.

 

پروژه باز آفرینی مجموعه تاریخی مقبره الشعرا تبریز از سال ۱۳۸۳ شروع شده است و قرار بود همزمان با رویداد تبریز ۲۰۱۸ و انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی افتتاح شود.

م/۵۹

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.