۲۵ طرح تولیدی منطقه آزاد ارس توسط رییس جمهوری افتتاح شد

به گزارش آدینه پرس: میزان اشتغال مستقیم این ۲۵ طرح ۳۹۷ نفر و اشتغال غیرمستقیم ۷۹۴ نفر می باشد.

سه پروژه اصلی افتتاح شده منطقه آزاد ارس در این برنامه، شامل شرکت آی سو منسوجات ارس در زمینه فعالیت چاپ، تکمیل پارچه تاری پودی، رنگرزی، تکمیل پارچه تاری پودی بوده و با ۲ هزار و هشت میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی و ۸.۵ میلیون دلار سرمایه گذاری ارزی با اشتغالزایی۹۲ نفر افتتاح شد.

شرکت ستاره باران پیشگامان ارس برای بسته بندی روغن زیتون، روغن مایع آفتابگردان و ذرت با سرمایه گذاری یک هزار و ۵۸۶ میلیارد ریال و اشتغال ۱۰ نفر دیگر طرح افتتاح شده امروز بود.

امروز همچنین سالن های نشا و تجهیز گلخانه به نور مصنوعی مجتمع گلخانه ای ارس تارلا امین با سه هزار و ۵۱۸ میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغال ۳۱ نفر به بهره برداری رسید.

با راه‌اندازی این ۲۵ طرح اقتصادی از سوی بخش خصوصی در ۲ بخش صنعتی و کشاورزی، زمینه اشتغال یک هزار و ۱۹۱ نفر از ساکنین این منطقه فراهم شد.

براساس اعلام دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی، امروز ۸۲ پروژه مهم اقتصادی به ارزش بیش از ۶۱ هزار میلیارد ریال با فرمان رییس‌جمهوری و با هدف رونق تولید، ایجاد اشتغال و توسعه اجتماعی در پنج منطقه آزاد تجاری و هفت منطقه‌ ویژه اقتصادی کشور افتتاح شد.

این طرح ها در پنج منطقه آزاد تجاری «قشم، ارس، کیش، انزلی و ماکو» و هفت منطقه‌ ویژه اقتصادی شامل «پارسیان، نمین، سهلان، بوشهر، لرستان، لامرد و بجنورد» افتتاح شد؛ طرح هایی که سمت و سوی سرمایه­ گذاری را به سمت طرح های صنعتی، عمرانی و کشاورزی سوق می ­دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.