۷۰هزار سالمند بالای ۸۰ سال در تبریز واکسینه می‌شوند

image_print

به گزارش آدینه پرس:محمدحسین صومی در گفت و گویی اظهارکرد: با حضور معاون وزیر بهداشت در تبریز و همزمان به صورت ویدیو کنفرانسی با نظارت وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ۱۴نفر از سالمندان از جمله مردانی آذر، دکتر گلابی، چند از اعضای هیات علمی بازنشسته دانشگاه تبریز و آموزش و پرورش و چهار سالمند خانواده شهید در بیمارستان مردانی آذر تبریز به صورت سمبلیک واکسینه می شوند و به این ترتیب واکسیناسیون این گروه سنی به صورت رسمی در آذربایجان شرقی آغاز می شود.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود: روزانه سه تا چهار هزار نفر در روز زیر پوشش واکسیناسیون قرار می گیرند و سرعت این روند بستگی به واکسن های تحویلی در آذربایجان شرقی دارد.

 

وی گفت: تاکنون ۳۹ هزار و ۵۰۰ نفر در ۲۷ مرکز آذربایجان شرقی بر ضد کرونا واکسینه شده اند.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز همچنین در خصوص وضعیت عمومی استاندار آذربایجان شرقی نیز گفت: وضعیت عمومی دکتر محمدرضا پورمحمدی خوب است و تنها به خاطر طی شدن قرنطینه ۱۴ روزه در منزل هستند و بر امور نظارت دارند.

 

بر اساس آخرین گزارش ها، کادر بهداشت و درمان، نظام پزشکی، سالمندان تحت پوشش بهزیستی، جانبازان بالای ۷۰ درصد، پاکبانان و کادر آرامستان ها در آذربایجان شرقی تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفتند.

 

۱۹ اسفند سال گذشته در مرحله نخست تزریق واکسن کرونا به سالمندان، ۱۴۸ نفر از سالمندان استان در مراکز نگهداری بهزیستی از این واکسن بهره مند شدند.

 

در حال حاضر یک هزار و ۵۸۱ بیمار کرونایی در بیمارستان های آذربایجان شرقی بستری هستند که از این تعداد ۳۱۴ مبتلا (حدود ۲۰درصد مبتلایان) در بخش ویژه بستری بوده و ۱۵۷ نفر نیز زیر دستگاه ونتیلاتور می باشند.

 

روزانه ۲۰ تا ۲۲ نفر در آذربایجان شرقی بر اثر کرونا فوت می کنند.

م/۵۹

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.