;

آب‌منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی برای مقابله با سیلاب احتمالی آماده است

به گزارش آدینه پرس: یوسف غفارزاده روز چهارشنبه در اولین جلسه بهاری مدیریت بحران و فرماندهی سیلاب، پس از ارایه گزارش‌های لازم توسط دبیر کمیته، بر آمادگی و هوشیاری کامل طی روزهای آینده و تا اتمام بارش‌ها، آبگیری طرح‌های تغذیه‌ای در همه شهرستان‌ها به ویژه شبستر و آذرشهر، بازبینی و بررسی اطلاعات سدها و تهیه گزارش‌های مقایسه‌ای تاکید کرد.

وی از آماده‌باش کامل مدیران و کارشناسان این شرکت در همه سدها و رودخانه‌های تحت مدیریت این شرکت برای مقابله با هرگونه سیل احتمالی خبر داد و اظهار داشت: طبق هماهنگی با برخی فرمانداران، دبی رودخانه‌ها توسط کارشناسان و متصدیان این شرکت به صورت لحظه‌ای رصد، پایش و گزارش می‌شود.

غفارزاده با بیان اینکه آذربایجان‌شرقی با ۱۴۶ سد و ظرفیت ذخیره‌سازی ۵۸۱ میلیون مترمکعب آب بیشترین تعداد سد در کشور را دارد، خاطر نشان کرد: طی سال گذشته بیش از ۲۷۳ میلیون مترمکعب آب معادل ۴۸ درصد ظرفیت سدهای استان در مخزن سدها ذخیره‌سازی شده بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی دوم فروردین ماه جاری نسبت به وقوع سیل احتمالی در مناطق مختلف استان هشدار داد و از مردم و سازمان‌های مسوول خواست برای جلوگیری از هرگونه خسارت جانی و مالی، هشدارها را جدی بگیرند.

به گفته «محمدباقر هنربر» فعالیت سامانه بارشی شدید تا عصر شنبه پیش‌رو ادامه می‌یابد و مردم باید ضمن اجتناب از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، سازه‌های سبک و تابلوهای تبلیغاتی موجود در سطح شهر و روستاها را محکم کنند.

م/۵۹

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.