;

افتتاح فاز دوم بیمارستان اعصاب و روان فجر تبریز

آدینه پرس: مرحله دوم این بیمارستان که در چهار طبقه و با امکانات و تجهیزات مدرن برای ارایه خدمات درمانی و توانبخشی به جانبازان هشت سال دفاع مقدس ساخته شده است، با حضور رئیس جمهور و به صورت تصویری مورد بهره برداری قرار گرفت.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی در مراسم افتتاح این بیمارستان گفت: این مرکز درمانی تخصصی در مساحتی به وسعت ۶ هزار و ۳۰۰ مترمربع و با هزینه ای افزون بر ۸۳ میلیارد ریال ساخته شده است.
عباس پورحسن اضافه کرد: ظرفیت بیمارستان فجر تبریز به تعداد ۱۱۰ تخت تعریف شده است که تعداد ۲۰ تخت آن به بیماران اعصاب و روان زنان اختصاص دارد و این بخش برای اولین بار در شمال غرب کشور راه اندازی می شود.
وی با بیان اینکه تمامی خدمات درمانی و دارویی در بیمارستان فجر تبریز برای جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران رایگان است، افزود: در صورت خالی بودن تخت های بیمارستانی در این مرکز درمانی ارایه خدمات به سایر قشرهای مختلف نیز امکان پذیر است.
وی تعداد جانبازان دوران دفاع مقدس آذربایجان شرقی ۲۴ هزار و ۳۲ نفر ذکر کرد و افزود: از این تعداد ۳۷۱ نفر جانبازان بالای ۷۰ درصد ، ۱۳ هزار و ۸۰۶ نفر جانبازان زیر ۲۵ درصد و جانبازان بالای ۲۵ درصد استان هم ۱۰ هزار و ۲۲۶ است.
پورحسن تعداد جانبازان بانوی استان را نیز ۲۹۱ نفر اعلام و اضافه کرد: تعداد جانبازان مدافع حرم آذربایجان شرقی نیز ۱۷ نفر ثبت شده است.
امروز به صورت همزمان از ۵۱ طرح بنیاد شهید و امور ایثارگران بهره برداری شد.

ن/۶۶

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.