فعالیت مشترک فرهنگی حوزه های علمیه و بسیج اصناف استان

به گزارش آدینه پرس: فرید صادقیان در این باره گفت: امروز خبر خوشی در این ایام عزیز میتوانم به شما بدهم ، طی نشستی که با حجت الاسلام روشن تن مسئول محترم حوزه های علمیه استان و همراه جناب سرهنگ پور زینال رئیس بسیج اصناف داشتیم، برنامه ای ترتیب دادیم ، جامعه هدف ما منطقه آزاد ارس ، اتاق بازرگانی، اصناف استان و اداره صمت هستند، ما ۱۵۰ هزار اصناف دارای پروانه کسب در سطح استان داریم که در قالب ۷۲ اتحادیه در تبریز می باشند .

بنا به صدور دستور و ابلاغ اقتصاد مقاومتی از جانب رهبر معظم انقلاب ، و ظهور دولت انقلابی این دوره، ما هم در نوبه خود امور هماهنگی این ستاد مهم را بر عهده گرفتیم تا از پتانسیل فقه پویایی که حوزه های علمیه انتخاب خواهند کرد ، در طول سال طی برنامه هایی خواهیم داشت .

رسانه‌ها و صدا و سیما قطعا نقش اساسی در این بین خواهد داشت ، بنده از پایگاه خبری نگاه آذربایجان هم بابت پیش قدم شدن در این راستا تشکر میکنم .

 

سرهنگ پاسدار فرید صادقیان ، دبیر این ستاد مشترک با تسلیت فرارسیدن ایام فاطمیه و با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار تاریخی ۱۳/۴/۱۳۷۰ با جمع کثیری از اصناف (من اين وظيفه‌ى نظارت عمومى بر كار اصناف و جلوگيرى از تخطيهاى گوناگونى را كه بعضى از سوءاستفاده‌چيها در اصناف مى‌كنند، بر عهده‌ى انجمنهاى اسلامى، مخصوصاً رؤساى انجمنها و معتمدان محترم بازار مى‌دانم) اشاره کرد و افزود ؛ اخلاق و تدین بازاریان در سطح کشور و جامعه باید زبانزد و الگویی مناسب برای جمیع مردم و علی الخصوص جوانان باشد .

 

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه بین حوزه های علمیه و بسیج اصناف استان، به تشریح اهداف این تفاهم نامه همکاری پرداخت و گفت ؛ توسعه و ترویج اخلاق و دین در سطح بازار و بین بازاریان خصوصا اصناف نوپا از اهم اهداف این تفاهم نامه فرهنگی است .

 

ایشان در ادامه افزودند ، همکاری های فرهنگی ، تبلیغاتی ، برگزاری نمایشگاه های مشترک ، دوره های آسیب شناسی ، برگزاری اردوهای جهادی و … از محور های مهم و ضروری همکاری این ستاد میباشد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.