مجازات ها سبز می شوند

آدینه پرس : موقری سرپرست معاونت پیشگیری از وقوع جرایم دادگستری استان گفت: این طرح برای اولین بار در کشور در دادگستری استان اجرایی می شود و این مهم در راستای هدف اصلی قوه مبنی بر حذف حبس و مجازات های سنگین صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون مجازات جزای نقدی، از جمله مجازات های جایگزین حبس است گفت: لازمه اجرایی شدن مجازات سبز، راه اندازی سامانه سجاه و مشخص شدن مجازات های جایگزین حبس در این سامانه بود که عملیاتی شده است.

شهین باهر شهردار تبریز نیز با اشاره به فقر فضای سبز در شهر تبریز  گفت: در ۴ سال گذشته برای افزایش سرانه فضای سبز ۴۰ پارک محله ای افتتاح، ۱۶ پارک در دست احداث و ۴ مورد نیز تا پایان دوره شورا، در دست اجراست.

برزگر جلالی مدیر عامل سازمان زیبا منظر شهرداری تبریز نیز با بیان اینکه نیاز به ۶ میلیون اصله درخت در تبریز  وجود دارد گفت: تا پایان سال ۹۸، یک میلیون اصله درخت در تبریز وجود داشت.

وی ادامه داد: از هفته درختکاری سال گذشته برنامه کاشت یک میلیون اصله درخت  در سه فاز در  برنامه ی این سازمان قرار دارد که تاکنون ۲ فاز آن اجرایی و فاز سوم نیز از ۱۵ اسفند تا ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ در حال اجراست.

به گفته برزگر جلالی، در قالب این طرح ۶۰۰ هزار اصل درخت و ۴۰۰ هزار اصله درختچه گلدار کاشت خواهد شد.

ن/۶۶

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.