مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی؛ هیچ محدودیتی در پوشش بیمه ای مددجویان کمیته امداد نداریم

مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه هیچ مشکلی از نظر میزان پوشش مددجویان کمیته امداد در بیمه سلامت وجود ندارد، گفت: در حال حاضر دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند که از این تعداد بیش از ۵۰۰ هزار نفر از خدمات بیمه ای رایگان استفاده می کنند.

به گزارش پایگاه خبری آدینه پرس، وحید مجیدی با بیان اینکه بانک اطلاعاتی بیمه شدگان سلامت در استان کامل است، افزود: در رابطه با صندوق روستاییان ما تاکنون مشکلی نداشتیم اما صندوق کمیته امداد به دلیل افزوده شدن بیمه شدگان جدید مدام در حال بروزرسانی است.

مجیدی اضافه کرد: تا کنون ۲۶۰ هزار نفر از بیمه شدگان رایگان در بیمه سلامت به پزشک خانواده ارجاع داده شده اند که معادل ۳۹ درصد جمعیت را شامل می شود.

وی ضمن اعلام آمادگی برای پذیرش بیمه شده جدید در صندوق مددجویان کمیته امداد گفت: این بیمه شدگان با توجه به تعریفی که در سازمان شده است، می‌توانند بدون هیچ گونه محدودیتی از خدمات درمانی چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی استفاده کنند اما پیش شرط بهره مندی از این امر رعایت اصول و نظام ارجاع و معرفی توسط پزشک خانواده به پزشکان متخصص است.

مدیرکل بیمه سلامت استان از صرف هزینه ۵۰۰ میلیون تومانی طی چهار ماه گذشته تنها در مراکز دولتی برای درمان بیمه شدگان در قالب خسارت متفرقه خبر داد و افزود: بازپرداخت هزینه های خسارت متفرقه بعد از دریافت خدمت توسط بیمه شده است و ما نمی توانیم قبل از آن کاری انجام دهیم.

وی با اشاره به حذف ارز ترجیحی در شرکت های توزیع و تولید کننده و تفویض آن به سازمان بیمه سلامت از ۲۳ تیرماه سال جاری گفت: با توجه به شرایط به وجود آمده هیچ افزایشی در قیمت داروها برای بیمه شدگان رایگان بیمه سلامت صورت نگرفته است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.